Etykieciarka automatyczna — dlaczego warto w nią zainwestować?

Automatyczna etykiecie arka ma za zadanie oznakowanie produktów i opakowań etykietą, która zawiera najważniejsze informacje, dzięki temu urządzeniu jej jakość i wydajność znacznie wzrasta, co przełoży się na oczekiwane efekty i zmniejszenie występowania błędów. Czy warto w nią zainwestować?

Jak działa i czym jest etykieciarka automatyczna?

Jest to automatyczne urządzenie, które nie tylko Drukuje etykiety, ale również je aplikuje. Dzięki niemu na etykiecie znajdą się informacje dotyczące kodu kreskowego, tekstu, numeratorów, wagi produktu czy kodowania znaczników. Dzięki zautomatyzowanej linii jest ona umieszczana na produkcie i dociśnięta do powierzchni. Etykieciarka automatyczna – zalety 

Na rynku znajdziemy wiele modeli o różnych parametrach i zastosowaniach, ponieważ urządzenie to ma posłużyć nam przez kolejne lata, warto, jest wiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupu.

Elastyczność

Odwiedzając https://lintegra.pl/maszyny/znakowanie-druk-i-etykietowanie/etykieciarki/, dowiemy się, że etykieciarki przemysłowe powinny cechować się przede wszystkim elastycznością. Oznacza to, że możemy stosować je do różnych rodzajów opakowań, kształtów i rozmiarów, w każdej branży.

System kontroli jakości

Nowoczesne etykieciarki przemysłowe wyposażone są w systemy, które mają za zadanie, śledzenie jakości etykiet, ewentualnej ich poprawy i sprawdzenie zgodności z normami bezpieczeństwa. 

Ograniczenie kosztów

Do obsługi urządzenia wystarczy jedna osoba, co oznacza oszczędność podczas utrzymania dodatkowych stanowisk pracy.

Zapisanie projektu

Wprowadzenie gotowego projektu ankiety do urządzenia oraz zapisanie go pozwala na przyspieszenie całego procesu, oraz uniknięcie pomyłek.

Reklama

Profesjonalna etykieta sprawia, że przyciągnie ona zainteresowanie potencjalnych klientów, wyróżni się z wielu podobnych produktów na półkach oraz co za tym idzie, zwiększy zyski firmy.

Etykieciarka przemysłowa — czy warto?

Etykieciarka przemysłowa ma przede wszystkim zwiększyć wydajność pracy. Dzięki niej ograniczona zostanie liczba pracowników, co zmniejszy konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów. Dodatkowo etykiety wydrukowane i umieszczone na produktach są wykonane starannie i skutecznie przykuwają uwagę klientów.

Nowoczesne urządzenia dają nam nieograniczonym gości regularnie poszerzać jej funkcję poprzez wgrywanie nowych informacji dotyczących czcionek, symboli, grafik kolorów oraz tekstu, aby etykieta zawierała aktualne informacje. Wiele z nich ma połączenie z Wi-Fi, dzięki czemu można uruchamiać ją zdalnie, co jest bardzo wygodne.

Etykieciarki przemysłowe — wyposażenie

Posiada ono wiele funkcji, dzięki którym można nie tylko sterować nią, ale również programować za pomocą panelu dotykowego lub komputerowo zdalnie. Dodatkowo może pracować 24 godziny na dobę bez przerwy i nakleić około 10000 etykiet w ciągu jednej godziny. Co więcej, można kompletować już innymi modułami, tak by powstała duża produkcja maszynowa. Etykieciarka przemysłowa posłuży jednakowo do aplikowania etykiet na różne sposoby, na przykład na zimny klej, na gorący klej czy samoprzylepne.

Etykieciarka przemysłowa – na co zwrócić uwagę zakup?

Wiedząc, jak przydatnym urządzeniem jest etykieciarka, warto, jest w nią zainwestować. Podczas poszukiwań maszyny powinniśmy zwracać uwagę na jej wyposażenie. Najpopularniejsze maszyny to te, które:

  • Posiadają podwójne rolki do zmieniania etykiet
  • Posiadają system stabilizujący produkty podczas przyklejania
  • Posiadają silnik kontrolowany przez falownik
  • Są łatwe w obsłudze
  • Posiadają programy diagnostyczne

Wszystko zależy od naszych, jakie funkcje, jakie funkcje będą nam przydatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *