Nie musisz mieć konta, by założyć lokatę!

Według informacji Narodowego Banku Polskiego, wartość lokat Polaków pod koniec 2022 roku wyniosła nawet 65 miliardów złotych. Jednak, pomimo tak dużej popularności opisanej formy oszczędzania, wiele osób wciąż łączy lokatę z koniecznością założenia rachunku osobistego. W dzisiejszym artykule udowadniamy, że radość z oszczędności nie wymaga dodatkowego zaangażowania!

Czym jest lokata bez konta osobistego?

Na samym wstępie warto podkreślić, że tytułowa lokata jest standardowym produktem finansowym. W konsekwencji, inwestor deponuje w banku odpowiedni kapitał na określony przedział czasu. Zakończenie tego terminu skutkuje zwrotem funduszy wraz z należnymi odsetkami.


Lokata bez konta osobistego eliminuje zatem konieczność zakładania rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego w wybranym banku. Dzięki takiemu rozwiązaniu troska o ekonomiczność domowego budżetu jest jeszcze prostsza. Lokata bez konta osobistego jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą pomnażać swój kapitał, bez korzystania z wszystkich narzędzi i funkcji operatora bankowego. Zatem, jak tego dokonać?

Jak założyć lokatę bez konta osobistego?

Realizacja tego planu jest niezwykle prosta. Pierwszy krok to wybór właściwego banku – warto pamiętać, że oferta poszczególnych instytucji jest bardzo zróżnicowana, a jednocześnie niezwykle dynamiczna. Należy zatem rzetelnie przeanalizować aktualne dane, aby wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę. Warto w takiej sytuacji skorzystać rankingów lokat przygotowywanych przez profesjonalne portale, na przykład na stronie https://polakoszczedza.pl/najlepsze-lokaty-ranking-lokat-bankowych/


Kolejny etap odnosi się do samej procedury otwarcia lokaty. Aktywacja jakiegokolwiek narzędzia finansowego, w tym lokaty bez konta, nie może odbyć się bez wypełnienia  dedykowanego formularza kontaktowego. Jest to następne uzasadnienie dla przemyślanej selekcji samego banku – postępowi operatorzy dbają bowiem o pełen komfort i wygodę konsumentów. Wówczas formularz kontaktowy ma formę cyfrową, a jego wypełnienie zajmuje tylko kilka minut i skutkuje natychmiastowym wysłaniem wniosku.

CZYTAJ DALEJ  Ile prądu pobiera pralka automatyczna? Ile kosztuje pranie?

Po okresie zapadalności lokaty promocyjnej (zazwyczaj są to 3 miesiące, ale bywa także dużo więcej – nawet 12 miesięcy) powinniśmy znów wrócić do rankingu lokat i wybrać najlepszą ofertę dla siebie na dany moment. Zazwyczaj warto wtedy zmienić bank, przynajmniej na jakiś czas.

Dlaczego warto zakładać lokatę bez konta osobistego?

Korzyści jest naprawdę sporo! Przede wszystkim, sama procedura zakładania lokaty jest ograniczona do minimum. Klienci nie tracą więc czasu na formalności, co może przełożyć się na dalsze benefity.

Warto korzystać z chwilowych promocji lub okazji oraz atrakcyjnych dla oszczędzających stóp procentowych. Niemniej jednak powinniśmy także sprawdzać na bieżąco rankingi kont oszczędnościowych, które są konkurencyjne na swój sposób wobec lokat, a nierzadko oferują bardzo podobne lub nawet wyższe oprocentowanie!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *