Jak zarejestrować spółkę w KRS?

Planujesz rejestrację spółki w Warszawie, jednak nie masz pewności, jak się za to zabrać? Nic w tym dziwnego – zarejestrowanie spółki jest skomplikowanym procesem, który składa się z kilku etapów. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad skorzystaniem ze wsparcia prawnika.

Rejestracja spółki w KRS – najważniejsze informacje 

To, w jaki sposób będzie przebiegała rejestracja spółki, zależne jest między innymi od wyboru konkretnej formy prawnej. Najbardziej popularnymi formami są między innymi spółki jawne, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a także spółki komandytowe. Obecnie rejestracji spółki można dokonać na dwa sposoby:

  • za pośrednictwem Portalu Rejestrów Sądowych – w przypadku, gdy umowę spółki zawarto u notariusza, 
  • przy użyciu systemu teleinformatycznego S24 – tutaj konieczne jest wykorzystanie wzorca umowy w S24, co może wiązać się z pewnymi ograniczeniami. 

Rejestracja spółki w KRS przez Portal Rejestrów Sądowych

Osoby, które wybiorą ten sposób rejestracji spółki, muszą zacząć od założenia konta w PRS. Do tego niezbędny będzie podpis kwalifikowany, podpis zaufany lub podpis osobisty. Należy pamiętać, że portal nie służy do zakładania spółki, a jedynie do jej rejestracji. Po dokonaniu wyboru formy prawnej podmiotu można przejść do uzupełniania formularza. Na kolejnych etapach trzeba podać informacje dotyczące między innymi wybranego sądu i wydziału, umowy spółki, czasu, na jaki utworzona jest spółka oraz kapitału.

Niezbędne jest także określenie sposobu reprezentowania spółki przez zarząd oraz podanie danych osób wchodzących w skład organu reprezentacji. Po dodaniu załączników można podpisać, opłacić i złożyć wniosek. Podczas rejestracji spółki w KRS możesz też skorzystać ze wsparcia doświadczonych radców prawnych – o czym przeczytasz na stronie https://kancelaria-szeffner.pl/oferta/rejestracja-spolek/

Rejestracja spółki w KRS przez system S24

Inną możliwością jest rejestracja spółki przez S24. W tym przypadku również potrzebne będzie założenie konta i zalogowanie się do systemu. System ten umożliwia stworzenie umowy spółki, co dla wielu osób jest wygodnym rozwiązaniem. 

Trzeba jednak pamiętać, że umowa taka sprawdzi się raczej w przypadku mało skomplikowanych spółek, gdzie nie ma potrzeby wprowadzania niestandardowych postanowień. Warto zastanowić się nad tym, czy wzorzec umowy stworzony przez Ministerstwo Sprawiedliwości rzeczywiście zabezpiecza interesy spółki i wspólników, czy może jednak lepszym rozwiązaniem będzie zawarcie umowy w innej formie. 

Po przygotowaniu, podpisaniu i złożeniu umowy spółki, można przystąpić do rejestracji w KRS. Krok ten także odbywa się z wykorzystaniem gotowego formularza. Należy pamiętać o dodaniu niezbędnych załączników – między innymi umowy spółki. 

Rejestracja spółek w Warszawie – skorzystaj z profesjonalnej pomocy prawnej

Rejestracja spółki w Warszawie jest złożonym procesem, w trakcie którego niezbędne może okazać się wsparcie prawnika. Kancelaria Prawna Szeffner Wspólnicy, o której możesz dowiedzieć się więcej na stronie https://kancelaria-szeffner.pl/, oferuje kompleksową pomoc w zakresie wyboru odpowiedniej formy prawnej, przygotowania niezbędnych dokumentów oraz prowadzenia całego procesu rejestracyjnego. Dobry radca prawny zadba o to, aby cały proces przebiegł sprawnie, dzięki czemu czas oczekiwania na działalność spółki nie będzie zbyt długi. Nie ma wątpliwości co do tego, że warto skorzystać z profesjonalnej pomocy podczas rejestracji spółki w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *