Jest absolwentem HEC Paris oraz wydziałów historii Uniwersytetu Paris IV-Sorbonne i Uniwersytetu Warszawskiego.
W 2013 r. rozpoczął pracę w Ministerstwie Środowiska w zespole negocjatorów klimatycznych podczas Szczytu klimatycznego ONZ COP19 w Warszawie. Wcześniej doświadczenie zdobył w obszarze finansów w sektorze prywatnym.
W latach 2015-2018, kierował referatem ds. Środowiska w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej w Brukseli, w którym negocjował w grupach roboczych Rady projekty legislacji w obszarze środowiska i klimatu. W 2018 r. pełnił rolę głównego negocjatora polskiej Prezydencji COP24 w Katowicach, przygotowując pakiet decyzji wdrażających Porozumienie Paryskie, tzw. Katowice Rulebook. Od 2019 r. ponownie kierował referatem ds. Środowiska w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE.
Główny Sztab Policji KGP
Odpowiedzialny za transport kolejowy i realizację inwestycji na kolei. Jest absolwentem prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także podyplomowe studia w zakresie zarządzania w administracji publicznej w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego oraz Podyplomowe Studium Europejskiego Prawa Samorządowego w Polskiej Akademii Nauk.W 2006 r. był burmistrzem dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. W latach 2010-2013 pełnił funkcję zastępcy burmistrza dzielnicy Ursynów, a od 2013 do 2014 był zastępcą burmistrza dzielnicy Targówek w Warszawie. W tym okresie nadzorował pracę wydziałów infrastruktury, inwestycji, zasobów lokalowych i zamówień publicznych. Był również doradcą starosty pruszkowskiego ds. procesów inwestycyjnych. Od 2015 r. naczelnik Wydziału Infrastruktury i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie.
Prezes zarządu Centrum Naukowo-Technologicznego Systemów Bezzałogowych (CNTSB) oraz koordynator Klastra Systemów Bezzałogowych. Sztandarową działalnością firmy jest prowadzenia Ośrodka Szkoleniowego dla operatorów bezzałogowych statków powietrznych do wszystkich kategorii uprawnień. W ramach w/w ośrodka realizowane są również szkolenia specjalistyczne: wykorzystanie dronów w leśnictwie i rolnictwie, poszukiwania przy użyciu drona, naloty fotogrametryczne przy użyciu drona. Ośrodek kierowany przez Anetę Kuś świadczy również usługi wspierania posiadaczy dronów w dopełnianiu obowiązków wynikających z polskiego prawa. CNTSB ma na koncie również organizację masowych imprez poświęconych tematyce dronów. Aneta Kuś jest również pracownikiem dydaktycznym na Politechnice Rzeszowskiej.
Założyciel start-upu rozwijającego technologie i produkcję bioaktywnej żywności z surowców roślinnych. Współtwórca wynalazków i nowych rozwiązań w organizacji produkcji żywności prozdrowotnej. Propagator ideii Hippokratesa „żeby żywność była lekarstwem”. Lider projektów badawczych.
Członek Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Dyrektor ds. realizacji inwestycji
Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Poznańskiej na kierunku drogi kolejowe. Doświadczenie zawodowe obejmuje zarówno przygotowanie, jak i realizację zadań inwestycyjnych. Z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. związany od 2003 roku. Od 2016 roku w Zarządzie Spółki na stanowisku Członka Zarządu, Dyrektora ds. realizacji inwestycji.
Specjalizuje się w kwestiach, związanych z kryzysem klimatycznym oraz sposobach na jego rozwiązanie, gospodarką o obiegu zamkniętym oraz budową przyjaznych dla ludzi i środowiska miast.
Szczególnie istotne jest dla niego łączenie polityki środowiskowej i społecznej w duchu trwałego, zrównoważonego rozwoju oraz budowa innowacyjnej, zielonej gospodarki.
Autor tekstów oraz współautor opracowań, poruszających ww. tematykę, takich jak „Zielony Nowy Ład w Polsce”, „Zielony Nowy Ład społeczny”, materiałów o podatkach ekologicznych oraz wpływie zmian klimatu na zdrowie publiczne w przewodnikach Krytyki Politycznej.
Polski korespondent magazynu „Green European Journal”.
Adiunkt w Instytucie Rozwoju Miast i Regionów, gdzie koordynuje projekt „Urban Lab jako pilotażowe narzędzie poprawy jakości życia mieszkańców miast zgodne z ideą smart city”. Z wykształcenia geograf, ukończył studia magisterskie i doktoranckie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest także absolwentem kierunku zarządzanie w turystyce na UJ. Autor lub współautor kilkunastu publikacji naukowych oraz opracowań poświęconych m.in. rozwojowi turystyki w miastach, na obszarach przygranicznych, a także bliskości geograficznej firm zaawansowanego przemysłu oraz tematyce laboratoriów miejskich.
Twórca i Prezes BetaMed S.A., właścicielka największej firmy medycznej w Polsce świadczącej opiekę długoterminowa w domu pacjenta i w Clinice BetaMed w Chorzowie. Właścicielka nowoczesnej Kliniki Laseroterapii i Medycyny Estetycznej „DRZAZGA CLINIC”. w Las Vegas, w którym otworzyła kolejną firmę „Betamed International”. Laureatka ponad 150 prestiżowych nagród i wyróżnień. I Wiceprzewodnicząca Komitetu Bezpieczeństwa Biznesu Krajowej Izby Gospodarczej, tytularny Wiceprezes RIG w Katowicach, członek Narodowej Rady Geriatrii i Gerontologii ds. polityki senioralnej, członek Krajowej Rady Gospodarki Senioralnej, wiceprzewodnicząca Rady Gospodarczej Kobiet ds. ekonomii i przedsiębiorczości. Ambasador Biznesowy Stanu Nevada.
ENG
Costantino Panvini Rosati, VP International Marketing at Leonardo Aircraft Division. He is a graduate of Law studies at “La Sapienza” University of Rome and holds General Certificate of Science Education. His professional career started in general aviation for the development and market launch of new training aircraft; noticed by the top management of Alenia Aerospazio (now Leonardo Aircraft Division), he joined the company in 2001. Since then is related to the management of large international aeronautic campaigns on various posts related to sales and marketing in several regions: Middle East and North Africa, South America, Asia Pacific, North America, as well as European Union. He has been responsible for promotion of various fixed-wing platforms, including Eurofighter Typhoon, C-27J, M-345 and M-346 aircraft, specifically in Poland where he led the team whom awarded the contract for the AJT program. Costantino joins professional expertise with personal passion, as he holds Private Pilot’s certificate for single & multi engine aircraft since he was 17.
PL
Costantino Panvini Rosati, pełni funkcję VP International Marketing w dywizji lotniczej Leonardo. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie „La Sapienza” w Rzymie i jest posiadaczem General Certificate of Science Education. Swoją karierę zawodową rozpoczął w lotnictwie ogólnym od opracowania i wprowadzenia na rynek nowych samolotów szkolnych; zauważony przez najwyższe kierownictwo Alenia Aerospazio (obecnie Leonardo Aircraft Division), dołączył do firmy w 2001 roku. Od tego czasu jest związany z zarządzaniem dużymi międzynarodowymi kampaniami sektora lotniczego na różnych stanowiskach w obszarach marektingu i sprzedaży w kilku regionach: Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji i Pacyfiku, Ameryki Północnej, a także na terenie Unii Europejskiej. Był odpowiedzialny za działania promocyjne różnych samolotów, w tym Eurofighter Typhoon, C-27J, M-345 i M-346, w szczególności w Polsce, gdzie kierował zespołem, którego działania doprowadziły do przyznania Leonardo kontraktu w programie AJT. Costantino łączy profesjonalną wiedzę z osobistą pasją, ponieważ od 17 roku życia posiada uprawnienia pilota prywatnego na samoloty jedno- i wielosilnikowe.
Prezes Zarządu Air Argo Sp. z o.o.
Od ponad 8 lat związany z elektromobilnością, międzynarodowym biznesem i brokeringiem innowacji. Jak sam przyznaje, na co dzień uzależniony od pojazdów elektrycznych i nowych technologii.
Fizyk i były pracownik laboratorium CERN. W latach 2015-18 zasiadał w Radzie Polskiej Agencji Kosmicznej. Od 2018 do 2019 prezes Polskiej Agencji Kosmicznej. Zakończył negocjacje związane z przystąpieniem Polski do europejskiego konsorcjum EUSST oraz klastra robotyki kosmicznej Peraspera. Doprowadził do przystąpienia Agencji do Space Exploration Coordination Group i Międzynarodowej Federacji Astronautycznej. Współtwórca, były prezes, a obecnie szef rozwoju biznesu w Creotech Instruments S.A., który uczestniczy w szeregu projektach na zlecenie ESA, m.in. w misjach Exomars-2016, Proba-3, JUICE, OPPSAT. Koordynuje działania Rady Sektorowej ds. Kompetencji Przemysłu Lotniczo-Kosmicznego i jest członkiem Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN. Współautor książki: „Człowiek, istota kosmiczna”.
Dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności Związku Pracodawców
Wiceprezes zarządu, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności Związku Pracodawców, redaktor naczelny kwartalnika „Food-Lex”, członek Rady Związku Pracodawców i Przedsiębiorców, członek Rady Krajowej Izby Gospodarczej, członek Komitetu nauk o żywności i żywieniu Polskiej Akademii Nauk. Reprezentuje PFPŻ ZP w największej europejskiej organizacji przemysłu żywnościowego Food Drink Europe. Od ponad 20 lat związany z gospodarką żywnościową w zakresie zarządzania, marketingu, public relations, społecznej odpowiedzialności biznesu. Autor licznych publikacji i analiz dotyczących rynku żywności oraz gospodarki żywnościowej.
Analityk i specjalista w zakresie logistyki, planowania i rozwoju systemów transportowych, inwestycji infrastrukturalnych oraz organizacji i marketingu przewozów publicznych. Adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG).
Zawodowo związany rynkiem kolejowym od 2000 r., w pierwszym okresie jako prezes Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei i pełnomocnik Urzędów Marszałkowskich z koordynujący organizację przewozów regionalnych. Następnie członek zarządów oraz rad nadzorczych przewoźników kolejowych – w tym m.in. PKP Przewozy Regionalne, Warszawskiej Kolei Dojazdowej, Szybkiej Kolei Miejskiej. W latach 2009-10 prezes Kolei Mazowieckich, a 2012-14 wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego ds. regulacji rynku kolejowego. W okresie przygotowań do mistrzostw piłkarskich UEFA EURO 2012 menedżer ds. transportu w spółce PL.2012 odpowiedzialny za transport kolejowy i inwestycje infrastrukturalne. Od 2014 Prezes Fundacji „Pro Kolej”.
Autor i współautor kilkudziesięciu opracowań analitycznych, projektów badawczych, zmian legislacyjnych oraz studiów wykonalności dla przemysłu i transportu. Licencjonowany maszynista kolejowy i jednocześnie branżowy komentator prasowy i telewizyjny.
Ph.D. Wojciech Szymalski has and expert knowledge in the field of regional and spatial planning, public participation, impact of transport on environment and other environmental science issues. He completed his higher education at Warsaw University on Faculty of Geography and Regional Sciences and on the Interfaculty Study on Environmental Science. At the Warsaw University since 2006 he coordinated works for European Parliament in framework contract for delivery of data for EP Visitors’ Center Project. Since 2004, he has been working in Zielone Mazowsze (Green Mazovia) Association in Warsaw in the field of environmental transport policy eg. for the project LINK Forum realized under the 6th Framework Programme for DG TREN. In 2008 he has been qualified to the Knowledge Support System database of ESPON. In 2008, he has done his DBU internship at the Unabhängiges Institut für Umweltfragen e.V in Berlin (Germany), focusing on regional planning and environmental law. From 2009, he has been working for the Institute for Sustainable Development in Warsaw, involved in projects focusing on climate change and adaptation to climate change. Since 2010 he was leading a LIFE+ project “Good climate for counties” (DOKLIP) and since 2014 another LIFE+ project: ADAPTCITY. Contact details: email: w.szymalski@ine-isd.org.pl, phone: +48 22 851 04 02.
Dr Wojciech Szymalski jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Doktorat uzyskał w 2012 roku na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych pisząc rozprawę z zakresu udziału społecznego w planowaniu regionalnym. Jego praca dyplomowa z 2004 roku wykonana na Międzywydziałowych Studiach Ochrony Środowiska dotyczyła zagadnień na styku gospodarki przestrzennej i transportu. Zagadnienia gospodarki przestrzennej i ochrony środowiska zgłębiał także w 2002 roku w Saxion University w Deventer (Holandia), w 2005 roku na podyplomowych studiach urbanistyki i gospodarki przestrzennej Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, a w 2008 roku podczas stypendium Deutsche Bundestiftung Umwelt w Berlinie. Wiedzę i umiejętności od 2004 roku wykorzystuje praktycznie w pracy w organizacjach pozarządowych. Od początku związany był ze stowarzyszeniem Zielone Mazowsze, gdzie prowadził i inicjował liczne projekty w zakresie zrównoważonego transportu. Prezesem stowarzyszenia był w latach 2011-2013. Od 2009 roku pracuje w Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, gdzie zajmuje się zagadnieniami ochrony klimatu. W latach 2010-2014 koordynował projekt LIFE+ „Dobry klimat dla powiatów”, a od 2014 roku LIFE_ADAPTCITY_PL, w ramach którego koordynuje przygotowania Strategii Adaptacji Warszawy do zmian klimatu. Prezesem fundacji został w 2015 roku. Kontakt: w.szymalski@ine-isd.org.pl, tel.: +48 22 851 04 02.
Dr Wojciech Szymalski jest ekspertem analitykiem w zakresie ochrony środowiska. W zakresie analizy specjalizuje się w tematyce zanieczyszczeń z transportu, emisji gazów cieplarnianych oraz adaptacji do zmian klimatu i ocenach oddziaływania na środowisko. W zakresie polityki jest specjalistą w zakresie polityki transportowej i klimatycznej oraz zagadnień związanych z zagospodarowaniem przestrzennym. Z wykształcenia jest doktorem Nauk o Ziemi. Studiował głównie w Polsce na Uniwersytecie Warszawskim (2012), ale odbył także staże w Holandii (2002), Niemczech (2008) i USA (2016). Od 2004 roku pracował w stowarzyszeniu Zielone Mazowsze, gdzie inicjował i prowadził liczne projekty w zakresie zrównoważonego transportu. Prezesem stowarzyszenia był w latach 2011-2013. Od 2009 roku pracuje w Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, gdzie zajmuje się zagadnieniami ochrony klimatu. W latach 2010-2014 koordynował projekt LIFE+ „Dobry klimat dla powiatów”, a 2014-2019 LIFE_ADAPTCITY_PL, w ramach którego przygotowaną Strategię Adaptacji Warszawy do zmian klimatu. Prezesem fundacji został w 2015 roku.
Gabriel Buchała jest absolwentem Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki, gdzie do roku 2001 pracował jako asystent. Przez kolejne 3 lata był zatrudniony jako System Test Engineer w firmie DELPHI Deutschalnd GmbH z lokalizacją w Bad Salzdetfurth w Niemczech. Po powrocie do Polski kontynuował pracę w DELPHI/APTIV Polska w obszarze testów systemowych, a następnie jako Chief Engineer dla grupy produktów Infotainent & User Expierience. W roku 2018 objął stanowisko Dyrektora Centrum Technicznego APTIV w Krakowie zasiadając jednocześnie w Zarządzie APTIV Polska. Od 2021 pracuje w firmie Bury Automotive na stanowisku dyrektora R&D oraz jest wiceprezesem firmy Bury Automotive.
Właściciel firmy Fotoacc Grzegorz Łobodziński, Prezes Zarządu Centrum Usług Dronowych sp. z o.o. Swoją działalność rozpoczął od budowy bezzałogowych systemów latających. Firma funkcjonuje od 2013 roku, czyli od początku rozwoju branży w Polsce i tworzy urządzenia kompleksowo: od projektowania, przez konstruowanie, aż po testy. Jego autorskie rozwiązanie – Heksakopter X-01 zostało z powodzeniem wdrożony do działań Służb Mundurowych. Obecnie Firma zajmuje się szeroko pojętą inżynierią – buduje bezzałogowe rozwiązania latające, jeżdżące i inne. Obecnie, oprócz wdrażania rozwiązań dronowych w rolnictwie, Fotoacc skupia się na dopracowaniu kompleksowego rozwiązania do pomiarów powietrza przy użyciu dronów – zarówno pod względem pyłowym jak i chemicznym. Grzegorz aktualnie realizuje wiele projektów, m.in. bezzałogowy robot jeżdżący do pobierania próbek skażonej gleby, wytwarzanie oprogoramowania do analizy danych z kamer multispektralnych (Centrum Usług Dronowych), wytwarzanie innowacyjnych łączników do rur o przekroju eliptycznym czy opracowanie innowacyjnego wózka dla górskich służb ratowniczych o znacząco poprawionych właściwościach użytkowych i funkcjonalnych. Szeroka gama projektów potwierdza możliwości projektowe całego zespołu firm oraz ich lidera.
Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku Zarządzanie i Marketing na Wydziale Inżynierii Produkcji. Zespół założonej przez Grzegorza Nowaczewskiego firmy Virtual Power Plant opracował technologie pozwalające na tworzenie Wirtualnych Elektrowni w oparciu o inercje energetyczną budynków wielkokubaturowych. Zmiana profilu energetycznego nowoczesnych budynków może się odbywać na bieżąco w funkcji sygnałów z rynku energii, sieci dystrybucyjnej przy jednocześnym dotrzymaniu warunków komfortu i higienicznych dla użytkowników pływalni, biurowców lub sklepów wielkopowierzchniowych.
Konsultant i ekspert w zakresie analityki biznesowej i realizacji strategii. Od ponad 20 lat promuje wykorzystywanie rozwiązań pozwalających podejmować decyzje oparte na faktach a nie jedynie opiniach.
Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego i Estonian Business School. Współpracował m.in. z SAS Institute, Qumak, Franklin Covey, Controlling Systems, Success Across, Public Consulting Group, Grupą TRIAS, Master International, Marketing Innovation Worldwide a także pracował w Pałacu Królewskim w Katarze. Absolwent MBA IFG i wielu prestiżowych programów szkoleniowych. Autor wielu publikacji, m.in. współautor podręczników z zakresu informatyki ekonomicznej i zarządzania wiedzą.
Rozpoczynał edukację od nauk medycznych, doktorat z patofizjologii przygotowywał we Francji, zajmował się technologiami dla osób niepełnosprawnych.
Od 7 lat związany z Grupą Wirtualna Polska, w której poza video online współtworzy Telewizję WP i usługę WP Pilot. Wcześniej przez 10 lat zarządzał projektami video w Agorze i Onecie. Z wykształcenia socjolog, absolwent Collegium Civitas
Dyrektor ds. Rozwoju Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych
Odpowiedzialny za stworzenie i rozwój Centrum Kompetencyjnego PSPA, menedżer z różnorodnym doświadczeniem branżowym (przemysł ciężki, oil&gas, FMCG, energetyka, produkcja, farmacja, usługi, e-mobility) i operacyjnym (strategia, PMO/zarządzanie projektami, finanse i kontroling, M&A, zakupy, restrukturyzacja, innowacje i rozwój biznesu, projekty greenfield, zakup know-how i praw własności intelektualnej, negocjacje), ekspert elektromobilności z wieloletnią praktyką m.in. w obszarze budowy od podstaw infrastruktury ogólnodostępnej dla jednego z polskich koncernów energetycznych , organizator wewnętrznych akademii i szkoleń korporacyjnych, trener.
Przedsiębiorca i biznesmen z 30-letnim doświadczeniem. W kraju i za granicą rozwijał firmy w oparciu o zaawansowane technologie. Z partnerami zbudował polską firmę kosmiczną Creotech Instruments S.A. Pozyskał dla niej inwestora ARP S.A. przeprowadzając pierwszą inwestycję Skarbu Państwa w podmiot prywatny po 1947 r.
Współpracował z Private Equity i Venture Capital tworząc struktury finansowe transakcji przejęć, realizując projekty doradczo-menedżerskie zwiększające wartość rynkową firm o innowacje i technologie. Zrealizował przedsięwzięcia gospodarcze: Scan Computer Data Sp. z o.o., System 3000 S.A., SterProjekt S.A., Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Contango S.A.
Specjalizuje się w problematyce zrównoważonego rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem polityki klimatyczno-energetycznej, gospodarki niskoemisyjnej, zrównoważonego transportu oraz elektromobilności.
Przez ponad 20 lat zdobywał doświadczenie w Ministerstwie Środowiska i Ministerstwie Gospodarki, koordynując działania m.in. w zakresie polityki klimatyczno-energetycznej. Przez wiele lat uczestniczył w negocjacjach na forum Ramowej konwencji NZ ws. zmian klimatu (UNFCCC) oraz w grupach roboczych Rady UE.
JACEK WASIK od 1 września 2018 pełni funkcję Dyrektora Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu. Z Komisją Europejską związany jest od 2005 roku. W latach 2011-2018 pełnił funkcję przedstawiciela ds. wielojęzyczności Dyrekcji Generalnej ds.Tłumaczeń Pisemnych (DGT) w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce. Lata 2005-2011 spędził w Luksemburgu, gdzie pracował jako tłumacz pisemny oraz zastępca kierownika działu tłumaczeniowego w Departamencie Języka Polskiego DGT. Jest magistrem italianistą Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiował także na Uniwersytecie Warszawskim (studia podyplomowe z zakresu integracji europejskiej), Politechnice Śląskiej (studia podyplomowe z zakresu lotnictwa cywilnego w UE) oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie (studia podyplomowe z zakresu ekonomii i zarządzania).
Wiceprezes Polskiego Klubu Lotniczego - Ekspert z zakresu prawa lotniczego.
W swojej pracy koncentruje się na doradztwie z uwzględnieniem specyfiki sektora dla podmiotów prowadzących działalność w lotnictwie cywilnym i wojskowym. Wspiera przewoźników lotniczych z Europy i Bliskiego Wschodu, a także producentów sprzętu lotniczego i podmioty świadczące usługi wspierające lotnictwo. Doświadczenie zdobywała współpracując z Urzędem Lotnictwa Cywilnego, a także jako audytor w dużych międzynarodowych firmach lotniczych. Pracowała w kancelariach prawnych specjalizujących się w prawie cywilnym i karnym. Jest Wiceprezesem Polskiego Klubu Lotniczego. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Lotnictwa i Obrony Powietrznej na Akademii Obrony Narodowej. Ukończyła międzynarodowe kursy lotnicze takie jak: “Advanced Safety Management System in Aviation”, “Human Factor in Aviation”, “Non-commercial operations with complex motor – powered aircraft” i “Transport of Dangerous Goods”, a także kursy o tematyce bezpieczeństwa międzynarodowego.
Pasjonat nowych technologii, a przede wszystkim elektromobilności. Dyrektor Regionalny EVBox odpowiedzialny za rozwój biznesu rozwiązań związanych z infrastrukturą dla rozwoju elektromobilności w Europie Wschodniej. Przewodniczący Komitetu ds. elektromobilności Krajowej Izby Gospodarczej. Prezes Fundacji Kierunkowskaz. Członek Rady Naukowej Sieci Badawczej Łukasiewicz. Aktywnie zaangażowany w podnoszenie świadomości co do zagadnień związanych z rozwojem rynku.
Funkcję członka zarządu pełnił już wcześniej, w latach 2011-2012. Karierę w CANAL+ zaczynał w 1995 roku, jeszcze w trakcie studiów w Zakładzie Telewizji Instytutu Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
W trakcie kolejnych lat pracy w CANAL+ był odpowiedzialny za wiele projektów z zakresu technologii, w tym m.in. kierował projektem budowy i wyposażenia obiektu nadawczo-produkcyjnego przy ul. Sikorskiego 9 w Warszawie. Jednocześnie zajmował stanowiska ze stale rosnącym zakresem odpowiedzialności, m. in. był inżynierem odpowiedzialnym za funkcjonowanie systemów TV (1997-1999), następnie kierownikiem Działu Transmisji (1999-2006), dyrektorem Działu Technicznego (2006 – 2008) i wreszcie, od 2008 roku, zarządzał Pionem Technologii i Systemów jako dyrektor wykonawczy.
Prezes Polskiego Klubu Lotniczego z wieloletnim doświadczeniem jako pilot. Specjalista w zakresie lotnictwa. Od wielu lat działa na rzecz rozwoju tego sektora w Polsce w każdym jego aspekcie od dużego lotnictwa po lotnictwo ogólne – aeroklubowe. Od 2007 roku prowadzi popularny portal lotniczy samoloty.pl. Uczestniczy w wielu konferencjach lotniczych jako prelegent i moderator.
Kierowniczka działu oraz koordynatorka merytoryczna UrbanLab Gdynia w Laboratorium Innowacji Społecznych. W ramach swojej codziennej pracy zarządza działaniami i rozwojem gdyńskiego UrbanLabu, wspiera działania Zespołów Tematycznych i Grupy Strategicznej, koordynuje wątki „cyfrowe” – implementację platformy IT do partycypacji społecznej i współpracę przy portalu otwarte dane. Aktywnie włączona merytorycznie w obszar adaptacji do zmian klimatu.
Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością
Kacper Nosarzewski jest partnerem w 4CF i członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością. Jest autorem metodologii i współautorem raportów foresightowych dla klientów cywilnych i wojskowych, ekspertem NATO. Doradza w dziedzinie foresightu strategicznego przedsiębiorstwom oraz instytucjom międzynarodowym, takim jak UNESCO i UNDP. Kierował projektem Scenariuszy rozwoju kraju 2050 dla Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju (2019). Prowadził projekty dla średnich i dużych firm oraz agencji rządowych na całym świecie w branży nowoczesnych technologii, spożywczej, finansowej, logistycznej i zbrojeniowej, m.in. dla polskiego i holenderskiego MON, brazylijskich koncernów górniczych, polskich firm FMCG, agencji rządowych w Tunezji oraz Norwegii. Jest członkiem władz polskiego oddziału The Millennium Project – największego światowego think-tanku foresightowego oraz członkiem World Future Society – głównej światowej organizacji branżowej. Wykłada foresight w Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Górniczo-Hutniczej oraz prowadzi konwersatorium nt. Idei miast przyszłości na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.
Dyrektor Departamentu Przewozów Pasażerskich Urzędu Transportu Kolejowego
Kinga Gruszecka pełni rolę dyrektora Departamentu Edukacji Polskiej Agencji Kosmicznej. Współtworzy również Zarząd Stowarzyszenia Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego (PSPA) oraz wykłada na Akademii Leona Koźmińskiego. Z sektorem kosmicznym jest związana od 2016 r. Jest absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie kierunków stosunki międzynarodowe, kulturoznawstwo, zarządzanie. Studiowała również w Stanach Zjednoczonych. W konkursie Konstelacje w 2020 r. otrzymała tytuł Nadziei Polskiego Sektora Kosmicznego za 2019 r.
Krystian Kulczycki, Prezes PayEye
Doświadczony manager i specjalista w zarządzaniu bankami i instytucjami finansowymi. Zasiadał w zarządach m.in. Polskiego Towarzystwa Finansowego, PTF Banku, Santander Consumer Banku oraz Eurobanku. Zaangażowany w sprawy rozwoju spółki Prezes i współwłaściciel firmy PayEye. Jego rozległa wiedza z zakresu budowania i skutecznego zarządzania wielokanałowymi sieciami dystrybucji oraz stoicyzm połączony z poczuciem humoru pozytywnie wpływają na zespół i rozwój produktu oraz firmy.
Pułkownik rezerwy, pilot-instruktor (F-16). Inicjował szkolenie podstawowe i współtworzył od podstaw system wykorzystania samolotu F-16 w PLSP.
SPECJALIZACJA: LOTNICTWO TAKTYCZNE (planowanie operacji, zastosowanie bojowe, uzbrojenie, targetting, weaponeering, szkolenie, logistyka), C2, SYSTEMY OBRONY PRZECIWLOTNICZEJ
Pułkownik rezerwy, pilot-instruktor (F-16). Inicjował szkolenie podstawowe i współtworzył od podstaw system operacyjnego wykorzystania samolotu F-16 w ramach PLSP. Odpowiedzialny za operacje lotnicze w ramach ćwiczeń NATO Air Meet 2003r. Dowodził min. kontyngentami F-16 w ramach Tactical Leadership Program (Belgia), Frisian Flag (Holandia), Tiger Meet (Francja), oraz zespołem lotniczym podczas pierwszej w historii polskiego oręża certyfikacji systemu F-16 – FORCEVAL przeprowadzonej przez NATO Taceval Division w 2011 roku. Eskadra pod jego dowództwem zdobyła laur najlepszego pododdziału Sił Powietrznych.
Jako pierwszy uzyskał uprawnienia instruktorskie w zakresie szkolenia podstawowego i taktycznego na samolocie F-16, nadane przez instruktorów USAF i USANG po odbytym szkoleniu w kraju. Pierwszy dowódca ugrupowań taktycznych (COMAO) – Mission Commander (F-16). Dowodząc dużymi międzynarodowymi zespołami uderzeniowymi był odpowiedzialny za procesy planowania, skuteczną egzekucję, bezpośrednie dowodzenie w powietrzu i ocenę rezultatów działań. Współtworzył zręby historycznych zdolności w zastosowaniu noktowizji, które radykalnie zwiększyły możliwości systemu F-16 w operacjach nocnych.
Wprowadził wiele innowacyjnych rozwiązań mających wpływ na efektywność działań na poziomie pododdziału i jednostki wojskowej. Będąc dowódcą 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego wykorzystał na szeroką skalę system e-learnigowy, obejmujący szkolenia programowe i uzupełniające, oraz szkolenia w zakresie przygotowawczym do ponownej certyfikacji FORCEVAL. Był współodpowiedzialny za utworzenie pierwszego stałego kontyngentu Sił Zbrojnych USA w Polsce.
Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej
Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej
Pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021
Prezes Zarządu NCBR Investment Fund ASI S.A.
Menedżer z ponad 25-letnim doświadczeniem. Polski przedsiębiorca, inwestor i doradca strategiczny. Doświadczony zarówno jako CEO prywatnych przedsiębiorstw, jak i Sekretarz Stanu oraz Pełnomocnik Rządu w administracji centralnej.
W latach 1998-2016 pełnił funkcję Prezesa Zarządu CONNECT DISTRIBUTION sp. z o. o., firmy specjalizującej się w dystrybucji w regionie CEE specjalistycznych rozwiązań ICT. Od 2012 Minister Cyfryzacji Gospodarczego Gabinetu Cieni Business Centre Club. W 2015 od redakcji Burda-Media / CRN otrzymał prestiżowy tytuł „Człowiek Roku Branży ICT”. W listopadzie 2017 znalazł się w gronie 100 najbardziej wpływowych osób obszaru innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej (lista New Europe 100). W latach 2017-18 Sekretarz Stanu resortu cyfryzacji odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe. W latach 2017-2019 członek grupy doradców MAG Sekretarza Generalnego ONZ. Senior Advisor brukselskiej FIPRA International. W grudniu 2019 otrzymał tytuł Honorowego Ambasadora Polskiej Gospodarki. Od 2017-2020 Visiting Fellow Uniwersytetu Oxfordzkiego. Członek Rady NCBiR. Kawaler Orderu Odrodzenia Polski.
KRZYSZTOF TOKARZ – Urodzony w 1962 r. Absolwent AGH w Krakowie, założyciel w 1990 r. firmy SPECJAŁ obecnie jednej z największych firm dystrybucyjnych w Polsce, największy pracodawca na Podkarpaciu. Prezes Sieci franczyzowej PSH NASZ SKLEP S.A. oraz LIVIO SA zrzeszającej obecnie ponad 5 700 sklepów. Firma Specjał reprezentuję w 100% polski kapitał. W skład Grupy Kapitałowej Specjał wchodzą obecnie również trzy agencje ochrony, dwie hurtownie zaopatrzenia lecznictwa w Rzeszowie i Katowicach, z siecią sklepów medycznych oraz spółka działająca w branży finansowej. Założyciel PSH „UNIA” oraz „HANDLU POLSKIEGO”, przewodniczący podkarpackiego oddziału POPON. Laureat Srebrnego i Złotego Krzyża Zasługi przyznanego przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz „Złotego Orzecha” nagrody przyznawanej dla najwybitniejszych postaci w branży handlowej. Prywatnie fan sportów ekstremalnych, lubi pływanie, nurkowanie, żeglarstwo, narciarstwo oraz jazdę motocyklem.
Współtwórca Grupy BFC. Odpowiada za dział incentive, eventowy oraz biuro korporacyjnej sprzedaży i promocji hotelu BoniFaCio. Prekursor incentive’ów narciarskich na rynku polskim. Łączy wiedzę pochodzącą z wyjazdów incentive’owych, integracyjnych, eventów, eventów hotelarskich oraz turystyki indywidualnej, aby tworzyć nowe kategorie produktów i usług. Cechuje go biznesowa odwaga, tworzy projekty nowatorskie i realizuje swoją wizję pomimo ryzyka. Zdobywca branżowej nagrody MP Power12 w kategorii Meeting planner – agencja incentive travel. W 2020 roku znalazł się na prestiżowej liście 100 najbardziej wpływowych osób w przemyśle spotkań na świecie – Eventex – The 100 Most Influential People in the Event Industry oraz na liście WaszaTurystyka.pl – 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce. Już 3 kadencję, od 2015 roku, jest Wiceprezesem zarządu Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel. Członek Rady Polskiej Organizacji Turystycznej VIII kadencji.
W 2020 roku od początku koronakryzysu współtworzył branżową inicjatywę TUgether, a następnie Radę Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Od samego początku jest aktywnym członkiem Sztabu Kryzysowego, uczestnikiem bezpośrednich rozmów z rządem i Ministerstwem Rozwoju w sprawie pomocy dla branży turystycznej oraz przemysłu spotkań. Brał udział w opracowywaniu rozwiązań i instrumentów pomocowych dla przemysłu spotkań i turystyki, przygotowywał poprawki do spec ustawy tzw. mikrotarczy dla turystyki. Bierze aktywny udział w pracach związku Pracodawcy RP i dostarcza unikalnej wiedzy na temat sytuacji w przemyśle spotkań, turystyce, turystyce biznesowej. Jest częstym gościem mediów jako ekspert branżowy.
Analityk rynku transportowego, menadżer mediów i dziennikarz. Od początku aktywności zawodowej zaangażowany w liczne projekty analityczne i doradcze dla branży transportowej, w tym z zakresu lotniczego, drogowego i kolejowego transportu pasażerskiego i towarowego. Współtworzył i zarządza portalami: Rynek Kolejowy, Transport Publiczny, Rynek Infrastruktury i Rynek Lotniczy. Ukończył Stosunki Międzynarodowe i Gospodarkę Przestrzenną na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem w Szkole Głównej Handlowej.
Dyrektor ds. strategii i rozwoju JARS S.A./Pełnomocnik zarządu Stowarzyszenie „Polska Ekologia”.
Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2011r. związany ze Stowarzyszeniem Polska Ekologia. Wspomaga Stowarzyszenie Polska Ekologia w obszarze legislacji, edukacji oraz badań i rozwoju na rzecz żywności. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w pracy w jednostkach certyfikujących i akredytowanym laboratorium badającym żywność. Wiceprzewodniczący Krajowej Rady Rolnictwa Ekologicznego przy Krajowej Izbie Gospodarczej, Członek Rady Dialogu Społecznego przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Członek Komitetu Technicznego ds. Rolnictwa i Żywności przy Polskim Centrum Akredytacji. Członek Funduszu Promocji Mięsa Wołowego
Wykształcenie: 1977-1982 Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, mgr inż. elektronik, specjalność automatyka
Doświadczenie zawodowe:
Od lipca 2000 – założyciel, współwłaściciel, wiceprezes i Dyr. ds. Rozwoju Ultratech Sp.z o.o.
1998 – 2000 – kierownik projektu w Royston Components Ltd.(GB)
1990 – 1998 – kierownik wydziału W-59 Ropczyce
1985 – 1990 – brygadzista sekcji elektroników i elektryków W-59 Ropczyce
1982 – 1985 – elektronik wydziału W-59 Ropczyce (wydział zamiejscowy WSK „PZL-Rzeszów” S.A.)
Pełnione funkcje w organizacjach i stowarzyszeniach:
– Od kwietnia 2003 – Członek Zarządu Stowarzyszenia „Dolina Lotnicza” i Przewodniczący Komisji Doliny Lotniczej do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw
– Od 2009 roku – Ekspert Komisji Europejskiej do oceny wniosków w 7-mym Programie Ramowym Unii Europejskiej
– Od 2013 roku – Członek Zarządu Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza
– Udział jako przedstawiciel przemysłu (przedsiębiorców) w działaniach Rady Współpracy Nauka – Gospodarka przy Centrum Zaawansowanych Technologii „AERONET – Dolina Lotnicza”
Mateusz Kurlit, CEO Berrylife | More than multimedia. Absolwent Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Założyciel i współwłaściciel firmy Berrylife specjalizującej się w organizacji i kompleksowej obsłudze technicznej targów, konferencji i transmisji online. Od ponad 10 lat związany mocno z szeroko pojętym Przemysłem Spotkań oraz branżą AV. Innowator wprowadzający na Polski Rynek Eventowy wiele nowych technologii multimedialnych i interaktywnych takich jak: VR, AR, Studio XR, holografia, interaktywne multimedia itp.
Doświadczony manager z tytułem Executive MBA i blisko 16-letnim doświadczeniem w logistyce, automatyzacji procesów sprzedaży, obsługi płatności i nowych technologiach.
Stworzył i zarządzał wieloma strategicznymi projektami w sektorze logistyki, handlu oraz bankowości między innymi w obszarach: dystrybucji i logistyki produktów, procesu zamawiania produktów, rozwiązań płatniczych i obsługi gotówki (mobilne wpłatomaty), optymalizacji ostatniej mili kurierskiej, rozwiązań click&collect, optymalizacji działań promocyjnych w handlu tradycyjnym, samoobsługi w logistyce i handlu,
a także biometrii.
Prezes polskiego oddziału duńskiej spółki SwipBox, oferującej automaty na przesyłki, optymalizujące ostatnią milę kurierską. Współzałożyciel firmy NoaTech. Do 2013 r., członek zarządu w KŁOS Nowoczesne Technologie Bankowe. Udziałowiec wielu projektów technologicznych, w tym rozwiązań samoobsługowych, które jako pierwsze pojawiły się na polskim rynku.
Absolwent Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego (2010). Magister nauk ścisłych w zakresie technologii informatycznych
– w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Informatyki (2008). Prelegent na wielu najważniejszych wydarzeniach i konferencjach w całym kraju. Ambasador G2A Arena.
Z branżą eventową związany od kilkunastu lat. Od 2016 roku zarządza jedną z największych i najbardziej utytułowanych agencji event marketingowych w Polsce. Uważa, że eventy to kluczowy element strategii brand experience oraz jedna z najbardziej bardziej innowacyjnych gałęzi komunikacji marketingowej, co niejednokrotnie widoczne jest w realizowanych przez agencję projektach. Jego zespół realizuje projekty offline oraz online o zasięgu międzynarodowym. Juror konkursów Innovation oraz Kreatura.
Uczestnik grupy roboczej tworzącej strategię Podkarpackie 2030, inicjator i koordynator współpracy samorządów w ramach Porozumienia Czwórmiasto obejmującego Nisko, Sandomierz, Stalową Wolę i Tarnobrzeg. Doradca zarządów wiodących firm transportowych, konsultingowych oraz samorządów regionalnych w zakresie transportu kolejowego i lotniczego, strategii rozwoju i relacji zewnętrznych, autor komentarzy medialnych dotyczących problematyki transportu.
Współpracował m.in. z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, Grupą Freightliner, Nevomo (Hyper Poland) oraz Europejskim Zrzeszeniem Kolei Towarowych (ERFA), pełnił funkcję Wicedyrektora w Europejskim Zrzeszeniu Linii Lotniczych (AIRE). Autor „Mapy Kolejowej 2040” i współautor „Strategii Kolejowej 2040”.
Od ponad dekady realizuje ambitne cele na rynku nieruchomości w Polsce i zagranicą.
W pracy kładzie szczególny nacisk na tworzenie długofalowych strategii rozwojowych firmy przy wykorzystaniu różnych źródeł finansowania działalności. Doskonale rozumie synergię pomiędzy rynkiem finansowym a rynkiem nieruchomości. Swoją pasję, wiedzę i doświadczenie wykorzystuje pracując nad poszerzaniem oferty inwestycyjnej dla branży nieruchomości.
Spółka powstała w 2016 roku i zatrudnia ponad 50 osób. Misją KP Labs jest przyspieszenie eksploracji kosmosu przez rozwój autonomii statków kosmicznych i technologii robotycznych.
Aktywnie uczestniczy w rozwoju polskiej branży kosmicznej przez udział w projektach na rzecz Europejskiej oraz Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej. Zasiada w Radzie Polskiej Agencji Kosmicznej oraz w Radzie Dyrektorskiej Instytutu Fizyki Politechniki Śląskiej. Z zespołem entuzjastów pracujących w KP Labs dąży do wykorzystania sztucznej inteligencji w kosmosie, między innymi poprzez rozwój satelity Intuition-1. W ramach misji, która zaplanowana jest na przełom 2022 i 2023 roku, KP Labs zamierza udowodnić, że przetwarzanie złożonych danych hiperspektralnych przy pomocy sztucznych sieci neuronowych na orbicie okołoziemskiej jest wykonalne.
Michał Zachara jest absolwentem Informatyki i Ekonometrii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz menedżerem z ponad 10-letnim doświadczeniem.
Mikołaj Podgórski – Członek Zarządu (COO) w Scanway, wiodącej polskiej firmie zajmującej się tworzeniem instrumentów optycznych do satelitów. Odpowiedzialny w firmie za rozwój biznesu od strony kosmicznej oraz za prowadzenie projektów satelitarnych EagleEye oraz PIAST w konsorcjum z największymi polskimi firmami i ośrodkami naukowymi. Doświadczenie w B+R oraz w zarzadzaniu projektami zdobywał zarówno w projektach kosmicznych i okołokosmicznych, jak i w tradycyjnym przemyśle wytwórczym i energetyce.
Akcjonariusz i Prezes Zarządu AUTOPART SA, jednego z największych w Europie zakładów przemysłowej produkcji akumulatorów. Kieruje pracami zarządu, wyznacza nowe kierunki działań. Obecnie firma produkuje 2,5 mln akumulatorów rocznie z czego 70% z nich trafia do ponad 50 krajów całego świata. Monika Bąk jest absolwentką ekonomii, finansów oraz studiów MBA. Regularnie bierze udział w konferencjach poświęconych roli kobiet w biznesie, swoją wiedzą dzieli się także ze środowiskiem naukowym.
Jest aktywnym uczestnikiem sfery biznesowej na Podkarpaciu oraz członkiem zarządu Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego, organizacji zrzeszającej największych producentów motoryzacyjnych w regionie.
MONIKA DYMACZ
Chief Experience Officer, Catalyst Poland
Prezes MPI Poland Chapter
Trener biznesu i facylitator. Absolwentka UJ oraz MBA na Oxford Brooks University, gdzie otrzymała dyplom z wyróżnieniem.
Praktyk biznesu, wywodzący się ze środowiska korporacyjnego. Przez wiele lat Pełnomocnik ds. Innowacji, rozwijający kreatywność wewnątrz organizacji i wprowadzający w życie narzędzia i procesy budujące kulturę innowacyjności.
Inspirator, siewca pomysłów, człowiek akcji. Na co dzień zarządza firmą, reprezentuje ją na zewnątrz, przynosi nowe pomysły na rozwój i współpracę, pracuje blisko z korporacjami, prowadzi grupy w projektach typu team building, szkoleniach z budowania zespołów, kreatywności i innowacyjności.
Autorka gier i symulacji biznesowych oraz narzędzi rozwojowych w duchu edutainment. Wykorzystuje elementy gier wspierając realizację celów HR i marketingowych organizacji. W swojej praktyce opiera się głównie na tych metodach, rozwijając i aplikując je do projektów z pogranicza eventów, team-buildingu i szkoleń. Sens tych działań jest jeden – maksymalnie zaangażować uczestnika eventu lub szkolenia, aby najskuteczniej zrealizować cele biznesowe zleceniodawcy. Od marca 2020 aktywnie wdraża projekty integracyjne online, z powodzeniem rozwijając nowe metody i narzędzia.
Monika jest aktywnym uczestnikiem, moderatorem i prelegentem międzynarodowych warsztatów i konferencji poświęconych szkoleniowym grom symulacyjnym oraz innowacyjnym organizacjom.
Nagrodzona tytułem jednej z najbardziej wpływowych osób w branży eventowej za rok 2016 w konkursie MP Power Awards, natomiast produkty z oferty Catalyst zostały wyróżnione nagrodą MP Power w kategorii Angażowanie Uczestników, za lata 2017, 2018 oraz 2019.
W ciągu ostatnich kilkunastu lat prowadziła szkolenia m.in. dla: Santander, Grupa Azoty, Danone, Philip Morris, AstraZeneca Poland, Grupa Żywiec, Valeo, Pegasystems, Grupa Aspen czy Pratt & Whitney.
Jest założycielem Internet of Things (IoT) Living Lab, firmy konsultingowej zajmującej się zaangażowaniem obywateli w Amsterdamie (NL), oraz współzałożycielem City Innovation Exchange Lab (CITIXL www.citixl.com), partnerstwa publiczno-prywatnego z Tapp i Kierownikiem ds. Technologii (CTO) miasta Amsterdam. Koncentrując się na zaangażowaniu obywateli i podejściu do współtworzenia, był współzałożycielem CITIXL jako międzynarodowej platformy partycypacyjnej dla miast do dzielenia się, testowania i wdrażania innowacji w Living Labs w celu przyspieszenia oddziaływania na społeczeństwo. Wymieniał się rozwiązaniami i eksperymentował z innowacjami z wieloma miastami na całym świecie i organizował warsztaty, wycieczki, prezentacje i konsultacje, spotykając się regularnie z prywatnymi i publicznymi delegacjami z całego świata. Obecnie współpracuje z Miastem Amsterdam nad „Responsible Sensing Toolkit” frameworkiem pomagającym miastom projektować odpowiedzialne i etyczne projekty w przestrzeni publicznej. http://www.citixl.com/responsible_sensing_toolkit/
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce (SKKP)
Paula Fanderowska – Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz stypendystka na uniwersytetach w Hiszpanii. Ukończyła także Zarządzanie i Marketing w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz Stosunki Międzynarodowe i Dyplomację w Collegium Civitas w Warszawie. Od roku 2014, po zakończeniu misji dyplomatycznej jako Konsul RP w Caracas/Wenezuela, związana z KBF, operatorem ICE Kraków.
Zarządza polityką sprzedaży Centrum Kongresowego ICE Kraków. Jest doświadczonym managerem i ekspertem w obszarze przemysłu spotkań oraz event marketingu. Będąc liderem projektu Kraków Network, jedynej w Polsce sieci business networkingowej zrzeszającej podmioty z sektora MICE, jest promotorem branży spotkań na arenie krajowej i międzynarodowej. Odpowiada za kreowanie długofalowej strategii marketingowej ICE Kraków.
Od 2019 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce (SKKP), jest członkiem krajowych i międzynarodowych organizacji, skupiających profesjonalistów z branży spotkań, w tym: MPI oraz ICCA. Zasiada w Kapitule Programu Ambasadorów Kongresów Polskich. Nagrodzona MP Power Awards – MP Power 12 w kategorii Dostawca Venue.
Prawnik, absolwent Wydziału Prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Podyplomowego Studium Handlu Zagranicznego SGH, oraz studiów doktoranckich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego a także studiów EMBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. Przez wiele lat zajmował się zarządzaniem funduszami UE m.in. związanych z cyfryzacją administracji oraz budową infrastruktury Internetu szerokopasmowego na obszarach wiejskich. Obecnie Dyrektor Biura Rozwoju Technologii w ARP S.A. gdzie zajmuje się m.in. wsparciem rozwoju innowacyjnych branż przemysłu takich jak technologie kosmiczne oraz robotyka i automatyka przemysłowa a także wdrażaniem usług proinnowacyjnych w dużych przedsiębiorstwach. Autor strategii biznesowej ARP SA w obszarze technologii kosmicznych oraz inicjator działań w niej ujętych: programu stażowego, instrumentów pożyczkowych i inwestycyjnych, ARP Space Academy, programu transferu technologii. W ramach konsorcjum ESA BIC Poland, odpowiedzialny z ramienia ARP SA za koordynację powołania inkubatora biznesowego w Polsce. Członek TASK FORCE-PL – zespołu zadaniowego ds. wyboru projektów finansowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną przy Ministerstwie Rozwoju oraz członek Rady Nadzorczej Creotech Instruments SA. Członek Zarządu Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów oraz Główny Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych
Prawnik, urzędnik państwowy, od 16 kwietnia 2020 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów oraz Główny Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych.
Ukończył studia na WPiA Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od czasu studiów związany ze stowarzyszeniem Studenci dla Rzeczypospolitej. Był założycielem lubelskiego oddziału tego stowarzyszenia, obecnie jest jego członkiem honorowym.
Współpracował z wieloma organizacjami pozarządowymi. W przeszłości należał także do Stowarzyszenia KoLiber, był również stypendystą i współpracownikiem Instytutu Sobieskiego. Obecnie jest wiceprzewodniczącym Rady Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w biurze prawnym Ministerstwa Energii, gabinecie politycznym Ministra Rozwoju i Finansów Mateusza Morawieckiego, a także Kancelarii Prezesa Rady Ministrów gdzie piastował stanowiska doradcy Prezesa Rady Ministrów oraz Dyrektora Departamentu Oceny Skutków Regulacji.
Piotr Arak
Dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Analityk społeczno-gospodarczy. Wcześniej pracował w firmie doradczej Deloitte, centrum analitycznym Polityka Insight, Programie Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji oraz w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Absolwent polityki społecznej, studiów podyplomowych z metod statystycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów MBA w Szkole Głównej Handlowej i na Uniwersytecie Montrealskim. W trakcie doktoratu z polityki publicznej na Uniwersytecie Warszawskim. Autor i współautor wielu badań z obszaru cyfryzacji, ekonomiki zdrowia i polityki gospodarczej.
Przez 10 lat menadżer w korporacji budowlanej Skanska. W roku 2015 ekspert w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Obecnie trener przywództwa, profesjonalny mówca i wykładowca m.in. na
Uczelni Łazarskiego. W 2002 r. został najmłodszym dyrektorem oddziału w stu dwudziestoletniej historii jednej z największych korporacji budowlanych świata i zarządzał grupą 600 pracowników.
Razem z pracownikami oddziału zrealizował w Polsce 70 inwestycji drogowych i mostowych – kontrakty od 1 mln do ponad 100 mln zł. Prowadzony przez Piotra Cieszewskiego oddział budownictwa drogowo- mostowego, osiągał bardzo wysokie wskaźniki w badaniach zaangażowania i satysfakcji pracowników, przeprowadzanych przez niezależny Instytut Gallupa. Maratończyk, taternik- zdobywca m.in. Mount Everest. Ambasador akcji charytatywnej Szlachetna Paczka, a także członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce. Żonaty, tata dwóch córek 🙂
Jestem właścicielem dwóch firm Europharma Alliance sp. z o.o. (Wrocław) oraz VitaSynth Sp. z o.o. (Warszawa). Europharma Alliance Sp. z o.o. w ciągu 13 lat swojej działalności stała się nowoczesnym zakładem produkującym suplementy diety na rzecz marek krajowych i zagranicznych w oparciu o technologie wiodących dostawców inteligentnych rozwiązań produkcyjnych z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi optymalizujących (APS, MES, DMS, WMS). VitaSynth Sp. z o.o. od 11 lat prowadzi badania i rozwój technologii syntezy witaminy K2. Jesteśmy jednym z dwóch producentów syntetycznej witaminy K2 na świecie. Posiadamy 30% globalnego rynku syntetycznej witaminy K2 oraz jasny planem przejęcia pozostałej jej części od drugiego konkurenta w oparciu o mającą miejsce transformację cyfrową naszego modelu sprzedaży (B2B e-commerce). Moje życie zawodowe uzupełnia członkowsko w BCC oraz w dwóch klastrach: Nutribiomed (Wrocław) oraz LifeScience (Kraków). Przed pandemią byłem wykładowcą na Uniwersytecie Przyrodniczym, uczyłem studentów Przedsiębiorczości oraz Innowacji. W wymiarze międzynarodowym uczestniczę w charakterze wystawcy nieprzerwanie od 2002 roku w międzynarodowych targach branżowych w Europie i USA. Jestem członkiem komitetu sterującego międzynarodowych targów Vitafoods Europe organizowanych przez korporację Informa. Jako przedsiębiorca wygrałem i otrzymałem 13 unijnych grantów badawczych. Tytuł magistra zdobyłem na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (wydział Zarządzanie i Informatyka, specjalizacja Zarządzanie Aktywami). Moim pierwszym pracodawcą byłą firma Hasco-Lek, Dział Eksportu.
O Petrosie Psyllosie
Petros Psyllos jest elektronikiem, programistą, innowatorem i konsultantem. W ramach działalności naukowo-wynalazczo-biznesowej zajmuje się wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w tym m.in. zastosowaniami sztucznej inteligencji, robotami społecznymi, wirtualnymi asystentami, human–computer interaction i ochroną zdrowia. Jego misją jest zmienianie naszego świata na lepsze dzięki rozwijaniu i wdrażaniu nowoczesnych technologii oraz tłumaczenie tego, jak działają.
Został uznany przez amerykańską edycję Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów (poniżej 30. r. ż.: Forbes 30 Under 30) oraz Massachusetts Institute of Technology Review za jednego z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce. Jest laureatem New Europe 100 – listy największych innowatorów w Europie Środkowo – Wschodniej wg Res Publica, Funduszu Wyszehradzkiego, Google i Financial Times. Na swoim koncie ma ponad 17 prestiżowych nagród o zasięgu krajowym i międzynarodowym (Pittsburgh, Seattle, Paryż, Bruksela) w dziedzinie wynalazczości. Laureat krajowego i finalista centralnego etapu Imagine Cup w Seattle – reprezentował Polskę w największym konkursie technologicznym, organizowanym przez Microsoft. Doceniony przez World Invention Intellectual Property Associations i International Federation of Inventors’ Associations za „wybitne osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości”. Za działalność innowacyjną został nagrodzony przez Chińskie Stowarzyszenie Innowacji, francuskie Ministerstwo Zdrowia i Spraw Społecznych oraz belgijskiego Ministra Budżetu i Funkcji Publicznej. Złoty medalista m.in. 115. Targów Wynalazczości Concours Lépine we Francji oraz INPEX w USA. Laureat Podlaskiej Marki Roku 2016 w kat. Odkrycie. Dwukrotny laureat programu „Najlepsi z najlepszych” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ambasador Podlaskiej Gospodarki w kategorii Branża medyczna (2020).
Petros Psyllos jest przedsiębiorcą – chciałby wykorzystywać nowoczesne technologie, aby osiągnąć pełny potencjał rozwoju człowieka. Założył laboratorium dostepnosc.pl, gdzie przy pomocy technologii pomaga innym ludziom. Obecnie pracuje nad start-upem w dziedzinie AI. Stypendysta stowarzyszenia Odkrywcy Diamentów (od 2015 roku) oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za „wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2016/2017”. Jest członkiem komisji ds. Innowacyjności i Współpracy z Gospodarką KRASP.
Był prelegentem podczas wielu krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych, popularnonaukowych oraz dużych eventów firmowych. Jest autorem kursów multimedialnych z informatyki, a także prowadzącym i współtwórcą programów telewizyjnych o nowoczesnych technologiach i start-upach w m.in. TVP1. Stale odwiedza programy telewizyjne i radiowe w Polsce i za granicą, popularyzując nowoczesne technologie i tłumacząc ich działanie.
Prezes Związku Pracodawców Ogólnopolskich Mediów Telewizyjnych „MOC TV”
Przemysław Broniszewski – menadżer od ponad 20 lat związany z rynkiem nowych technologii. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie oraz Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Certyfikowany trener biznesu (House of Skills). Członek jednoosobowego Zarządu Związku Pracodawców Ogólnopolskich Mediów Telewizyjnych „MOC TV” – nowej organizacji, której celem jest reprezentowanie interesów nadawców telewizyjnych w zakresie badań konsumpcji mediów, a w szczególności mediów telewizyjnych. Zaangażowany w działania operacyjne „MOC TV” od samego początku powstania Związku. Wcześniej był m.in. odpowiedzialny za rozwój Biura Dystrybucji w TVP, a także projekty technologiczne w telekomach (Orange, Plus, T-Mobile).
Posiada wieloletnie doświadczenie w dużych firmach na stanowiskach dyrektorskich, w których był odpowiedzialny za działy sprzedaży, finansowe, marketingu, inwestycji i HR-u.
Posiada umiejętność wdrażania i kontrolowania planów krótko -, średnio – i długoterminowych, zarządzania dużymi zespołami ludzkimi i strategicznego zarządzania kapitałem ludzkim.
Główne osiągnięcia: tworzenie strategii firm i określanie misji przedsiębiorstwa, optymalizacja procesów biznesowych i ich wdrażanie, współtworzenie szkoleń i kursów dla działów HR-u przeprowadzonych przez najlepszych trenerów w Polsce, podejmowanie decyzji o kluczowym znaczeniu dla firm, wdrażanie nowych rozwiązań w celu zwiększenia przychodów.
Autor wielu publikacji oraz panelista licznych konferencji na temat zatrudniania i rekrutacji osób niepełnosprawnych z otwartego rynku pracy.
W swojej pracy jest ukierunkowany na budowanie dobrych relacji z ludźmi.
Jako Absolwent Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie, świetnie wykorzystuję fachową wiedzę w budowaniu profesjonalnych relacji biznesowych.
Współtwórca ustawy o pracowniczych planach kapitałowych. Politolog i ekonomista.
Posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze ubezpieczeniowym. Początkowo jako dyrektor sprzedaży w wiodących na polskim rynku firmach ubezpieczeniowych, od 2016 członek międzyresortowego zespołu pracującego nad ustawą o pracowniczych planach kapitałowych , w strukturze grupy kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju.
Aktualnie kierując spółką PFR Portal PPK odpowiada za promowanie długoterminowego oszczędzania w ramach PPK. Pochodzi ze Śląska, w wolnym czasie podróżuje, interesuje się historią, jest pszczelarzem.
Born in France in 1980, Simeon Mirzayantz studied cinema and art history in France, Canada and Germany. He started working in the television and cinema production before he accomplished several missions assigned by the French Ministry of Foreign affairs in the embassies of France in Serbia, Hungary and Russia for the audiovisual cooperation. Since two years he works for Glance-Mediametrie where he is in charge of Central & Eastern Europe, Russia and CIS.
PL
Simeon Mirzayantz
Urodzony we Francji w 1980 roku. Studiował kino i historię sztuki we Francji, Kanadzie i Niemczech. Pracę przy produkcji telewizyjnej i kinowej rozpoczął zanim zrealizował kilka misji zleconych przez francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ambasadach Francji w Serbii, na Węgrzech i w Rosji w zakresie współpracy audiowizualnej. Od dwóch lat pracuje w Glance-Mediametrie, gdzie odpowiada za Europę Środkowo-Wschodnią, Rosję i WNP.
Innowator, Projektant i Konstruktor w branży nowych technologii, specjalizujący się w dziedzinie bezprzewodowej transmisji danych. Właściciel, Główny Konstruktor w Spartaqs Sp. z o.o. Wieloletnie doświadczenie pozwala mu z powodzeniem realizować nowatorskie projekty w branży High – Tech Industry i w ramach wielu przedsięwzięć m.in. w zakresie profesjonalnych, bezzałogowych systemów latających, pływających i lądowych. Zaprojektowane przez niego konstrukcje BSP posiadają unikalne cechy oraz rozwiązania technologiczne i dają możliwości realizacji zadań na najwyższym poziomie.
Jest twórcą wielu produktów, które zostały skomercjalizowane przez duże firmy technologiczne (m.in. Apator S.A, Kopex S.A., Elektrometal S.A.) i do dziś są powszechnie stosowane w wielu branżach.
Za swoje projekty Sławomir Huczała otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in.:
Ponadto Pan Huczała posiada w swoim portfolio kilkanaście rozwiązań z zakresu telemetrii, monitoringu oraz systemów sterowania. Jest też autorem projektu turbin wiatrowych o pionowej osi obrotu. To nowatorskie połączenie modułowych konstrukcji turbin wiatrowych i paneli fotowoltaicznych.
Zastępca dyrektora Biura Obsługi Informatycznej i Telekomunikacyjnej Urzędu Miasta Rzeszowa, absolwent Politechniki Rzeszowskiej kierunek – Informatyka oraz Politechniki Wrocławskiej z zakresu telekomunikacji. Jest autorem koncepcji Miejskiej Sieci Teleinformatycznej – opartej na systemach bezprzewodowej transmisji danych, która stanowi podstawę dla wdrażania wielu projektów z zakresu SmartCity w Rzeszowie.
Doktor ekonomii, twórca i przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego w latach 2006–2011, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W 2006 roku był Ministrem Finansów i Wiceministrem Finansów. Pracował zawodowo m.in. w takich firmach jak: Unilever (polski oddział), McKinsey & Company (1998–1999), Bank Gospodarki Żywnościowej (2002-2006). Pełnił funkcję prezesa Banku Ochrony Środowiska (2016-17), a także głównego ekonomisty i dyrektora dep. analiz w Banku Gospodarki Żywnościowej (2002-2006). Od 1994 roku jest pracownikiem naukowym w Szkole Głównej Handlowej. Autor licznych prezentacji i referatów w zakresie nadzoru nad rynkiem finansowym i analizy makroekonomicznej. Zawodowo interesuje się zagadnieniami takimi jak: polityka pieniężna, statystyka, ekonometria, makroekonomia, bankowość oraz badania koniunktury.
Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego V i VI kadencji, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego. Członek Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej oraz Komisji Rozwoju Regionalnego. Członek Klubu Radnych PiS Sejmiku Województwa Podkarpackiego.
Od 2014 roku Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego odpowiedzialny za Projekty Infrastrukturalne i Politykę Społeczną, a w latach 2014-2020 za Ochronę Zdrowia. Prezes i twórca sukcesu Spółdzielni Telekomunikacyjnej OST w Tyczynie – pionierskiego projektu, służącego upowszechnieniu telefonii i usług teleinformatycznych na obszarach wiejskich, które zaowocowało utworzeniem wielu przedsięwzięć gospodarczych i ekonomii społecznej w „Dolinie Strugu”.
Aktywny działacz Akcji Katolickiej, członek Rady Społecznej Archidiecezji Przemyskiej, wielokrotnie angażował się w inicjatywy obywatelskie na terenie Podkarpacia. Samorządowiec od 1990 roku. W latach 1990-1998 był radnym I i II kadencji i zarazem przewodniczącym pierwszej demokratycznie wybranej Rady Miejskiej w Błażowej. Radny Powiatu Rzeszowskiego III i IV kadencji w latach 2006-2014, gdzie przewodniczył Komisji Spraw Gospodarczych i Transportu, Komisji Budżetowej oraz był członkiem Rady Społecznej największego w regionie SP ZOZ nr 2 w Rzeszowie. Absolwent Politechniki Rzeszowskiej i Instytutu Łączności. Od 1988 roku w związku małżeńskim z Wiolettą, z którą wychowali szóstkę dorosłych już dzieci.
W wolnym czasie uprawia sport, szczególnie pasjonuje się piłką nożną, przez kilka lat społecznie pełnił funkcję prezesa LKS „Błażowianka”. Najchętniej wypoczywa z rodziną w Bieszczadach.
Tracey Johnson kieruje systemem wsparcia i rozwoju sektora kreatywnego i cyfrowego w mieście Barnsley w Wielkiej Brytanii. Kieruje centrum technologii i biznesu cyfrowego DMC, które znajdują się w sercu „The Seam Digital Campus”, programu rewitalizacji Barnsley, który ma wspierać nową dzielnicę mieszkalną, roboczą i edukacyjną w sercu miasta. Ma doświadczenie w rozwoju sektora nowych technologii i pracy ponadnarodowej. Kierowała dwiema sieciami URBACT, skoncentrowanymi na cyfryzacji.
Vincent Grivet
Chairman of the HbbTV Association
Now operates as an independent advisor in the digital media ecosystem where he advises both start-ups and large European and US corporate players on strategic alliances, development and technology matters.
He serves as Chairman of the HbbTV Association since 2018, an international body gathering the largest global and European TV and technology companies to define an open specification for advanced TV services.
He also serves as a non-executive director at the Board of Netgem ( ALNTG.PA), an independent innovator in OTT platforms and connected home solutions.
Prior to this, he held various international marketing, M&A, business development and general management positions at Orange Group and at TDF Group.
Vincent Grivet, a French national, graduated from Paris’s Ecole Polytechnique and Paris Tech Telecom, and is also an IFA certified company director.
Yaroslav is the founder of CDNvideo, one of the leading content delivery networks (CDN) in Eastern Europe. CDNvideo provides live and VOD streaming services to major Eastern European OTT services and TV channels. CDNvideo is a part of Wangsu Group, which is #2 CDN in the global market with 150 000+ servers deployed in 1500 PoPs worldwide.
Yaroslav’s experience includes 13+ years in CDN business and 25+ years in telecom business overall, including working for Orange Business Services and Alcatel. Yaroslav is the finalist of the Ernst and Young Entrepreneur of the Year competition. Yaroslav graduated from Moscow Institute of Physics and Technology in 1998.
Yaroslav jest założycielem firmy CDNvideo, jednej z wiodących firm w dostarczaniu treści (CDN) w Europie Wschodniej. CDNvideo zapewnia usługi transmisji strumieniowej na żywo i VOD dla głównych usług OTT i kanałów telewizyjnych w Europie Wschodniej. CDNvideo jest częścią grupy Wangsu, która jako druga jest liderem CDN na światowym rynku z ponad 150 000 serwerami rozmieszczonymi w 1500 punktach PoP na całym świecie.
Yaroslav ma ponad 13 letnie doświadczenie pracy w sektorze CDN (skrót od Content delivery network ) oraz ponad 25 letnie doświadczenie w branży telekomunikacyjnej, w tym pracę dla Orange Business Services i Alcatel. Yaroslav jest finalistą konkursu Ernst and Young Przedsiębiorca Roku.
Żaneta Berus – CEO In2Win Business Consulting, Dyrektor ds. Promocji w Agencji Berm, członek zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej,
Ekspert branżowy współpracujący z różnymi podmiotami gospodarczymi.
Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, ukończyła Wydział Handlu Zagranicznego. Swoją edukację kontynuowała w ramach licznych szkoleń i kursów. W 1999 roku ukończyła program biznesowy Values Management and Applied Prioritizing w Chicago, rok później studium biznesowe Go Smart Business i podyplomowe studia zarządzania na Northwestern Business College w Chicago. W 2010 roku do swoich naukowych osiągnięć dołączyła także dyplom studiów Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Żaneta Berus piastowała prestiżowe stanowisko Konsula Handlowego w Konsulacie Generalnym RP w Chicago i odpowiadała za promocję polskiej gospodarki na rynku amerykańskim. Przez 16 lat była związana z obiektem EXPO XXI w Warszawie. Od 2006 w Zarządzie tej firmy oraz na stanowisku Dyrektora Zarządzającego, a ostatnich 6 lat na stanowisku prezesa Zarządu. Do końca kwietnia 2017 r. piastowała również funkcję Executive Director w Sapphire Group, do której należy także EXPO XXI oraz Blue Business Media
Przez kolejne 2 lata była Dyrektorem Zarządzającym największego obiektu wystawienniczego w Polsce – Ptak Warsaw Expo i odpowiadała za koordynację działań i współpracę z zewnętrznymi klientami oraz organizacjami międzynarodowymi.
Od stycznia 2020 roku pracuje jako Dyrektor ds. Promocji w Agencji BERM – jednej z najbardziej znanych na rynku agencji eventowych i marketingowych.
Jednocześnie od 2011 roku prowadzi swoją firmę konsultingową In2Win i doradza organizatorom oraz firmom zainteresowanym organizacją wydarzeń, w szczególności tych targowych. Współpracuje z różnymi podmiotami gospodarczymi w zakresie promocji gospodarczej.
Żaneta Berus działa także czynnie w Stowarzyszeniu Branży Eventowej, jest członkiem Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce oraz członkiem UFI – Światowego stowarzyszenia zrzeszającego branże targową. Należy do prestiżowego amerykańskiego stowarzyszenia IAEE (International Association of Exhibitions and Events) i jest licencjonowanym wykładowcą programu CEM (Certified in Exhibition Management) tego światowego stowarzyszenia. Działa aktywnie w Radzie Przemysłu Spotkań i Wydarzeń konsultującej z rządem możliwości wsparcia dla branży MICE.
Za swoje działania na rzecz samorządu i zasługi dla promocji Polski, Żaneta Berus otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi, drugie najważniejsze odznaczenie państwowe, przyznane przez Prezydenta RP. Także branża eventowa doceniła jej zaangażowanie. Uhonorowana została tytułem MP-12, jako najlepszy menedżer obiektu w kategorii Dostawca-Venue, . Żaneta Berus odebrała kolejne wyróżnienie branżowe – tytuł „Osobowość Roku” w kategorii „Menadżer obiektu”, a także Odznakę „Zasłużona dla turystyki” przyznawaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Tomasz Gulak – Szkoleniowiec, mówca motywacyjny, coach, działacz społeczny, przedsiębiorca.
Założyciel „Wyjdź przed Szereg” i pomysłodawca ogólnopolskiego cyklu wydarzeń „Kobieto – Wyjdź przed Szereg”. Tomek od lat jest związany z szeroko pojętym rozwojem. Dzięki swoim działaniom, wydobywa potencjał z ludzi, który często jest schowany bardzo głęboko. Jest typowym przykładem na to, że „chcieć to móc” i z powodzeniem wprowadza swoje wizje w życie. Jego optymizm jest magnesem na ludzi, dzięki czemu tworzy sieci fantastycznych kontaktów. Na scenie występował z najlepszymi i najbardziej znanymi mówcami w Polsce m.in. z Sebastianem Kotowem, czy Mateuszem Grzesiakiem. Jest prezesem Fundacji Wyjdź przed Szereg oraz autorem książki Wyjdź przed Szereg – Punkt Zwrotny.
ARTUR ROGUSKI
Pracę z mediami społecznościowymi rozpoczął w 2010 roku w agencji Ogilvy Interactive. Kolejne doświadczenie zdobywał już jako dyr. ds. mediów internetowych w magazynie branżowym Brief, product manager wGrupie Onet-RAS (Fakt i Fakt24.pl) oraz social media manager w EdipressePolska (marki VIVA, Wizaż.pl i Party). Obecnie head of social media w agencji Huta 19 im. Joachima Fersengelda (marki Żubr, Castorama, Schleich).Przez blisko 6 lat pracy w mediach przez jego ręce przewinęło się tysiące tekstów, grafik i materiałów wideo.Od 6 lat zaangażowany w inicjatywę Czwartkowych Spotkań Social Media (blisko 20 prezentacji w 8 miastach w Polsce). Prelegent na licznych konferencjach dotyczących marketingu internetowego. Wykładowca na studiach podyplomowych na Politechnice Białostockiej na kierunku marketing internetowy, Uniwersytecie Warszawskim oraz Akademii im. Leona Koźmińskiego. Członek rady programowej Forum IAB 2018, magisterpsychologii o specjalizacji media i reklama. Autor bloga Whysosocial.pl.Prywatnie fan piłki nożnej oraz whisky.
Arkadiusz Piechocki
Partner Zarządzający SpeedUp Venture Capital Group
Arek jest współzałożycielem i Partnerem Zarządzającym SpeedUp Venture Capital Group. Pracuje z spółkami portfelowymi działającymi w obszarze IoT, martech i big data. Doradza im głównie w obszarach związanych z strategią biznesową, kreowaniem produktów, kanałami sprzedaży i marketingiem. Wspiera je również w wyznaczaniu jasnych, konkretnych celów biznesowych, ich realizacji oraz w działaniach związanych z przetwarzaniem i wykorzystywaniem baz danych a także wspiera proces budowy ich wartości. Posiada wieloletnie doświadczenie związane z branżą marketingową, które buduje już od 1995 roku. Ma za sobą zarządzanie działem marketingu dużej firmy z branży FMC oraz wieloletnią przygodę z marketingiem bezpośrednim jako współtwórca sukcesu TEQUILA\Polska i DATA Solutions. Arek uważa, że mimo bałaganu, który towarzyszy narodzinom każdego biznesu prawdziwy sukces osiągają tylko te spółki, którym uda się wypracować silne DNA.
Rafał Roszak
Członek zarządu i dyrektor inwestycyjny funduszu venture capital YouNick Mint.
Od kilkunastu lat związany z projektowaniem produktów i usług.
Współodpowiedzialny za rozwój m.in. największej
polskiej sieci uczelni niepublicznych, lidera rynku centrum danych czy pierwszej polskiej chmury obliczeniowej. W YouNick Mint koncentruje się
na nowych polach biznesowych; ze szczególną uwagą przygląda się innowacjom
w obszarze Industry 4.0. Współpracuje ze Pomysłodawcami rozwijając przewagi
rynkowe ich projektów. Koncentruje się przy tym na budowie propozycji wartości dla
Odbiorców i efektywności osiągnięcia celów biznesowych.
Michał Kanownik
Prezes Zarządu Związku Cyfrowa Polska (ZIPSEE) działającego na rynku już 15 lat. Członek Zarządu Digital Europe, organizacji zrzeszającej największe w Europie stowarzyszenia, które reprezentuje branżę ICT. Członek Rady ds. Cyfryzacji działającej przy Ministrze Cyfryzacji. Jest inicjatorem ogólnopolskich debat związanych z nowelizacją prawa m.in. autorskiego, podatkowego, ochrony środowiska oraz w zakresie zamówieniach publicznych. Wieloletni manager z branży RTV i IT, aktywnie zaangażowany w rozwój i promocję procesu cyfryzacji w Polsce. Skutecznie wspiera merytoryczną i rzetelną dyskusję w obszarach firm – członków ZIPSEE „Cyfrowa Polska”, które stanowią istotną część branży RTV i IT inwestującej w Polsce.
Konrad Frontczak
Broker, project manager, współpracujący z inwestorami, startupami, małymi i dużymi przedsiębiorstwami z Polski oraz zagranicy, wspierając ich rozwój technologiczny oraz reprezentując ich na polskim rynku. Jako ekspert KE, MIiR, NCBR, MNiSW, PARP, MITEF, FNP, PFR, NAWA oraz instytucji regionalnych, biegle znający środowisko funduszy unijnych dla sektora przedsiębiorstw oraz B+R.
Uczestnik prestiżowego programu Top 500 Innovators, w ramach którego uczył się budowy innowacyjnych ekosystemów oraz komercjalizacji badań naukowych na Uniwersytecie Stanforda w USA.
Od 2003 roku zajmuje się realizacją międzynarodowych oraz regionalnych projektów związanych z innowacyjnością, infrastrukturą badawczą, transferem technologii oraz tworzeniem nowych produktów i usług na cele komercyjne. W Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA uczestniczył w realizacji szeregu projektów wspierających przedsiębiorczość międzynarodową oraz tworzył podwaliny pod fundusze venture w regionie zachodniopomorskim. Pracując na Akademii Morskiej w Szczecinie był współodpowiedzialny za pozyskanie, realizację oraz rozliczenie projektów inwestycyjnych oraz infrastrukturalnych, łącznie udało się pozyskać ok. 60 mln zł. Jako prezes jednej z pierwszych spółek celowych uczelni wyższej (Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie Sp. z o.o.) zarządzał portfolio własności intelektualnej uczelni oraz laboratoriami w branży paliwowej, energetycznej oraz morskiej na cele komercyjne. Zrealizował kilkadziesiąt prac badawczo- rozwojowych także dla firm zagranicznych, założył spółkę córkę Diacoustic Systems Sp. z o.o., sprzedał 3 licencje na innowacyjną technologię nawigacyjną.
Od 2017 r. w ramach własnej działalności (www.knfr.pl) buduje zespoły eksperckie pod potrzeby firm sięgających po dotacje unijne, zarządzał realizacją szeregu projektów B+R. Wspiera startupy w pozyskaniu finansowania udziałowego, oceniając ich potencjał komercyjny. Wśród klientów ma podmioty z Polski oraz zagranicy.
Od kwietnia 2019 r. Dyrektor Zarządzający ds. Komercjalizacji Badań w Podkarpackim Centrum Innowacji Sp z o.o., odpowiedzialny za budowę ekosystemu innowacji na Podkarpaciu, głównie w obszarze współpracy nauki i biznesu.
Koordynator programu mentoringowego dla startupów Szczecin_Up!, realizowanego pod auspicjami Urzędu Miasta Szczecin. Mentor w programach krajowych oraz międzynarodowych (również dla startupów z zagranicy). Przedstawiciel Inwestorów na rynku polskim (KIC InnoEnergy oraz FasterCapital z Dubaju). Współautor szeregu ekspertyz m.in. dot. rynku VC. Wiceprzewodniczący Porozumienia Spółek Celowych. Członek zarządu Stowarzyszenia Top 500 Innovators. Członek Rady Fundacji Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP. Doradca w programie Akademia Managera Innowacji PARP oraz Innovation Coach.
Członek Grup Roboczych MIiR w ramach Krajowych Inteligentnych Specjalizacji: VI – Rozwiązania transportowe przyjazne środowisku oraz 15 – Innowacyjne technologie morskie w zakresie specjalistycznych jednostek pływających, konstrukcji morskich i przybrzeżnych oraz logistyki opartej o transport morski i śródlądowy, Komitetu Monitorującego RPO Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zespołu ds. Innowacji i Badań Prezydenta Miasta Szczecin.
Poszukuje nowych wyzwań w sektorze prywatnym oraz publicznym w obszarze R+D, transferu technologii oraz komercjalizacji.
Prywatnie fan współpracy oraz dobrej muzyki rockowej, organizuje od paru lat ogniska integracyjne dla ludzi biznesu, nauki i samorządu oraz ściąga do miejsc w których pracuje nowe inicjatywy prorozwojowe.
Dr hab. Tomasz Bernat
prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, były prodziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz kierownik Katedry Mikroekonomii. Kierownik wielu grantów naukowych i organizacyjnych finansowanych ze źródeł krajowych i międzynarodowych. Autor ponad 200 publikacji. Aktualnie obszary pracy naukowej i organizacyjnej zawierają się w ekonomii i przedsiębiorczości. Biznesowo założyciel i wiceprezes Allegen Sp. z o.o. przedsiębiorstwa działającego w obszarze biotechnologii, zajmującego się badaniami sportowców pod kątem relacji ich genotypu i osiągnięć sportowych. Doradca Zarządu ds. Badań i Rozwoju firmy AG Serwis sp. zo.o. zajmującej się produkcją i serwisowaniem ubrań roboczych.
dr Sławomir Dudek
Główny ekonomista Pracodawców RP. Doktor nauk ekonomicznych, od 2003 r. pracownik Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej, od 2019 r. członek Rady Narodowego Funduszu Zdrowia. W latach 1996-2019 pracownik Ministerstwa Finansów, gdziem.in. kierował Wydziałem Symulacji i Prognoz Makroekonomicznych (2001-2008), a następnie zajmował stanowiska zastępcy dyrektora (2008-2012) i dyrektora Departamentu Polityki Makroekonomicznej (2012-2019). W Ministerstwie Finansów zajmował się m.in. analizami i prognozami makroekonomicznymi oraz fiskalnymi i budżetowymi, a także analizą ekonomiczno-finansową najważniejszych reform i zmian w zakresie polityki społeczno-gospodarczej. Uczestniczył również w budowie modeli ekonomicznych i ekonometrycznych.W działalności naukowej koncentruje się na wahaniach cyklicznych w gospodarce, prognozach gospodarczych, finansach publicznych, systemie podatkowym oraz badaniach nastrojów gospodarstw domowych. Autor lub współautor kilkudziesięciu publikacji i referatów, kilkukrotnie wyróżniony nagrodą Rektora SGH za badania naukowe.W latach 2012-2019 przewodniczący polskiej delegacji na posiedzenia Komitetu Polityki Gospodarczej(Economic Policy Committee) przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Członek Towarzystwa Ekonomistów Polskich.
Krzysztof Inglot, Prezes Zarządu Personnel Service S.A., ekspert rynku pracy
Krzysztof Inglot jest Prezesem Personnel Service S.A., spółki będącej liderem zatrudnienia pracowników z zagranicy na potrzeby polskich pracodawców. Menadżer HR z prawie 20-letnim doświadczeniem zdobytym m.in. w Work Service S.A., gdzie pełnił funkcję Dyrektora ds. Rozwoju, Pełnomocnika Zarządu ds. Sprzedaży i Rzecznika Prasowego. Prowadzi projekty restrukturyzacyjne w obszarze zasobów ludzkich dla kluczowych firm w Polsce. Autor wielu komentarzy i wypowiedzi eksperckich w mediach, dotyczących bieżącej sytuacji na rynku pracy.
W 2013 roku Krzysztof Inglot nabył uprawnienia i kompetencje do pełnienia funkcji Mediatora i Arbitra, a w 2015 roku dołączył do zespołu ekspertów Centrum Badań i Analiz Pracodawców RP.
Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na wydziale Zarządzania i Informatyki. Po ukończeniu studiów otrzymał tytuł Managera Zasobów Ludzkich, a także ukończył studium podyplomowe w zakresie Zarządzania Działem Handlowym.
Prezes Zarządu AUTOSAN sp. z o.o. Pan Eugeniusz Szymonik od lat związany jest z branżą autobusową. Był założycielem i wieloletnim Prezesem Spółki Mobilis, największej firmy transportowej w Polsce.
dr inż. Paweł Radomski
Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy
Absolwent Akademii Rolniczej w Krakowie kierunek Zarządzanie i marketing w gospodarce żywnościowej. Doktor nauk rolniczych, zatrudniony od 2007 roku w Instytucie Zootechniki – Państwowym Instytucie Badawczym w Krakowie. Obecnie głównym obszarem działalności zawodowej jest upowszechnianie tematyki bioróżnorodności zwierząt gospodarskich oraz systemów certyfikacji jakości żywności. Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych, w wydawnictwach krajowych i zagranicznych, dotyczących systemów jakości żywności i transferu wiedzy do praktyki. Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Hodowców i Producentów Ras Rodzimych.
Ernest Bodziuch
Dziennikarz radiowy i telewizyjny z ponad dwudziestoletnim stażem. Od dziesięciu lat związany z telewizją Polsat. Gospodarz programów informacyjnych i publicystycznych. Od pięciu lat publicysta Rzeczpospolitej. Autor felietonów i artykułów o gospodarce i finansach osobistych. Od kilku lat także wykładowca Uniwersytetu SWPS, mówiący nie tylko studentom o tym, że choć każdy z nas nosi portfel w kieszeni to niestety tak niewielu interesuje się tym, co wpływa na jego zawartość.
Małgorzata Jarosińska-Jedynak
15 listopada 2019 roku Prezydent RP Andrzej Duda powołał Małgorzatę Jarosińską-Jedynak na stanowisko Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej.
Minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak od 29 listopada 2018 r. do 15 listopada 2019 r. pełniła funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.
Zajmowała się między innymi wdrażaniem funduszy unijnych na innowacje (Program Inteligentny Rozwój), cyfryzację (Program Polska Cyfrowa) i kapitał ludzki (Program Wiedza Edukacja Rozwój). Do jej obowiązków należał też nadzór nad programem Dostępność Plus, była współautorką ustawy o dostępności. Koordynowała realizację programów dofinansowanych z funduszy norweskich i szwajcarskich.
Od początku swojej kariery związana jest z samorządem. Przez kilkanaście lat zajmowała się funduszami unijnymi, rozwojem regionalnym i wsparciem przedsiębiorczości. Przez 10 lat pracowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, gdzie przeszła wszystkie szczeble – od inspektora do dyrektora Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości.
Wcześniej zatrudniona w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim i Urzędzie Gminy i Miasta Tyczyn. Jest absolwentką Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej, gdzie uzyskała dyplom magistra inżyniera w specjalności inżynieria komunalna. Ukończyła też Studia podyplomowe z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy na tej samej uczelni.
Zna język angielski. Potrafi też rozmawiać w języku migowym.
ILONA ADAMSKA
Magister filozofii i dziennikarstwa, absolwentka 3-letniego kursu doktoranckiego na UKSW w Warszawie. Wydawca i redaktor naczelna magazynów Imperium Kobiet i Law Business Quality, właścicielka Agencji PR I.D.MEDIA. Autorka i redaktorka 13 książek m.in. kultowej już „Ona w jego oczach. Znani mężczyźni o kobietach”, „Kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej” oraz “Lwice Biznesu. O rodzinie i sukcesie”.
Organizatorka ogólnopolskich plebiscytów dla kobiet biznesu, m.in. Lwice Biznesu i Diamenty Kobiecego Biznesu. Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet. Wspiera kobiety z sektora MŚP. Nagrodzona licznymi nagrodami, m.in. statuetką Bizneswoman Roku 2017 przyznawaną przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej za wspieranie przedsiębiorczości kobiet.Pomysłodawczyni Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu oraz Akademii Świadomego Budowania Marki. Motywatorka, inspiratorka, prelegentka kobiecych konferencji. Organizatorka wielu akcji charytatywnych.
Monika Fedorczuk
Ekspert rynku pracy w Konfederacji Lewiatan, członek Rady Rynku Pracy i podzespołu ds. reformy rynku pracy Rady Dialogu Społecznego.
W latach 2012 – 2018 pracowała w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, najpierw w Departamencie Partnerstwa i Dialogu Społecznego, później w Departamencie Funduszy. Brała udział w przygotowaniu planu finansowego Funduszu Pracy oraz w pracach legislacyjnych nad nowelizacją ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
Jako współpracownik m.in. Szkoły Głównej Handlowej realizowała projekty badawcze dotyczące funkcjonowania dialogu społecznego w Polsce, rynku pracy i edukacji.
Autorka licznych artykułów i publikacji z zakresu polityki zatrudnienia, rynku pracy i dialogu społecznego.
Specjalizuje się w zagadnieniach rynku pracy i polityki społecznej.
Zbigniew Hockuba
Profesor Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Ma szerokie zainteresowania zawodowe i badawcze, które obejmują zagadnienia transformacji ekonomicznej, finansowania rozwoju i rekonstrukcji gospodarek, zarządzania międzynarodowymi instytucjami finansowymi, bankowości centralnej, a także historii i metodologii ekonomii. Wykłada podstawy makroekonomii, ekonomię menadżerską, międzynarodowe instytucje finansowe oraz historię ekonomii. Aktywnie uczestniczy w debatach z zakresu polityki gospodarczej. Był członkiem Zarządu Narodowego Banku Polskiego oraz dyrektorem w Radzie Dyrektorów Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Ma doświadczenie w sprawowaniu nadzoru nad funduszami inwestycyjnymi i przedsiębiorstwami przemysłowymi.
Kariera akademicka
Zbigniew Hockuba otrzymał stopień magistra (1974) i doktora (1979) nauk ekonomicznych na Wydziale Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie Szkoła Głowna Handlowa). Jego kariera akademicka związana jest z Uniwersytetem Warszawskim oraz Polską Akademia Nauk. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę (1979) na Wydziale Ekonomii UW, gdzie uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych (1995) oraz został zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego (1997). W roku 2011 przeszedł na Wydział Zarządzania, gdzie pracuje do dzisiaj.Był Dyrektorem Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk (1999-2006). Kontynuował pracę w INE PAN jako Dyrektor Programu Monitoringu Gospodarki Polski (2006-2007). Był członkiem Komitetu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk (1999-2007). Zbigniew Hockuba był stypendystą na Uniwersytetach w Heidelbergu, Konstancji, Tybindze i Oxfordzie. Jest autorem kilkudziesięciu prac naukowych. Publikował także artykuły popularnonaukowe, komentarze ekonomiczne, brał udział w audycjach radiowych i telewizyjnych.
Doświadczenie w nadzorze i zarządzaniu instytucjami finansowymi oraz funkcje doradcze
1998-2005, członek/Przewodniczący Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Inwestycyjnego (NFI) „PIAST”, NFI „Hetman” oraz NFI „Progres”; Narodowe Fundusze Inwestycyjne były częścią programu restrukturyzacji polskich przedsiębiorstw przemysłowych.
2001-2005, członek Rady Nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP); ARP była w tym czasie odpowiedzialna za restrukturyzację i prywatyzację polskich przedsiębiorstw, włączając w to takie branże jak produkcja stali i statków.
2001-2005, Wiceprzewodniczący Rady Poczty Polskiej; Poczta Polska, która zatrudniała w tym czasie około 100.000 pracowników, znajdowała się w procesie restrukturyzacji i przygotowania do komercjalizacji.
2004 – 2005, członek Rady Makroekonomicznej przy Ministrze Finansów RP
2007 – 2011, członek Zarządu narodowego Banku Polskiego, odpowiedzialny za nadzór nad departamentem badań i analiz ekonomicznych. Przed nominacją na stanowisko członka Zarządu był doradcą Prezesa NBP.
Praca w międzynarodowych instytucjach finansowych
2011-2017, Dyrektor konstytuanty Polska/Bułgaria/Albania, członek Rady Dyrektorów Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie (EBOR); Rada Dyrektorów EBOR podejmuje decyzje w sprawach strategicznych oraz zatwierdza projekty inwestycyjne powyżej 20 mln euro.
W roku 2016 wybrany Przewodniczącym Komitetu Polityk Finansowych i Operacyjnych EBOR na rok 2016/2017.
Jakub Wójcik
Wiceprezes firmy Izodom 2000 Polska, członek zarządu Polskiego Klastra Budowlanego, inzynier, absolwent kierunkow Inzynieria Srodowiska Wydzialu Inzynierii Procesowej i Ochrony Srodowiska, Sustainable Development dubskiego Uniwersytetu w Aalborgu, Leadership Academy for Poland. Prelegent na 3 Swiatowych Szczytach Klimatycznych ONZ
Marek Wzorek — executive, biznes i turkus coach, przedsiębiorca, wykładowca, keynote speaker,wieloletni menadżer, praktyk zarządzania i tworzenia turkusowych organizacji oraz samo-zarządzania. Autor książki „Od hierarchii do turkusu, czyli jak zarządzać w XXI wieku” która rewolucjonizuje sposób zarządzania w polskich firmach.
Ma 20-letnie doświadczenie w rozwijaniu zespołów sprzedażowych i firm w Polsce, Europie, Rosji oraz Azji. Wieloletni prezes firmy igus sp. z o.o., którą rozwinął od 8 do 100-osobowego zespołu, wprowadzając turkusowy styl zarządzania i budując kulturę przedsiębiorczości, samo-zarządzania i tworząc kolejnych liderów. Współtworzył innowacyjną, przestrzenną, samo-zarządzającą się strukturę organizacyjną – Układ Solarny w której w centrum jest klient a która jest dobrą alternatywą dla struktur organizacji o kształcie hierarchicznej piramidy. Założył firmę ecoCoach,jako turkusową organizację,która wspiera inne zespoły i firmy na drodze do turkusu i tworzenia turkusowej kultury organizacyjnej. Z sukcesami wspiera jako executive coach innych prezesów, dyrektorów, właścicieli firm w rozwijaniu biznesu i w tworzeniu kolejnych liderów.
Paulina Koszewska
Ekspertka w zakresie zaangażowania społecznego firm, wolontariatu pracowniczego i współpracy z organizacjami pozarządowymi. Z powodzeniem wdrażała programy wolontariatu w kilku korporacjach, współtworząc program Wolontariatu Biznesu w Centrum Wolontariatu. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW oraz studiów podyplomowych na SGH. Od ponad 10 lat ekspert w Konkursie Dobroczyńca Roku, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Członkini Grupy Roboczej ds. edukacji i popularyzacji CSR Ministerstwa Rozwoju (2017) oraz zespołu Wizja zrównoważonego rozwoju dla polskiego biznesu 2050 (2013).
Łukasz Chaciński
Menedżer z 14-letnim doświadczeniem w zarządzaniu sprzedażą w dużych spółkach prywatnych i państwowych. Pracował dla Orange, Sygma Bank, Polbank, PZU, szwedzkiego międzynarodowego wydawcy Mediaplanet Publishing House oraz francusko-hiszpańskiego Natexo. Doradzał spółkom technologicznym ServoCode oraz Spectre Solutions z branży dronowej. Obecnie związany z branżą technologii, Executive Vice President of Sales and Government Relations w Cervi Robotics, gdzie zarządza sprzedażą i kontaktami z sektorem publicznym oraz sprawuje funkcje doradcze w spółkach pokrewnych Dronhub Innovations, Robosoccer, Xerall (B-Technology). Pełni też funkcję Prezesa Zarządu oraz jest współwłaścicielem spółki z branży mediów, Independent Media Company, która wydaje PO GODZINACH – magazyn warszawski, największy bezpłatny miesięcznik dystrybuowany na terenie aglomeracji warszawskiej.
Dr hab. Tomasz Bernat, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, były prodziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz kierownik Katedry Mikroekonomii. Kierownik wielu grantów naukowych i organizacyjnych finansowanych ze źródeł krajowych i międzynarodowych. Autor ponad 200 publikacji. Aktualnie obszary pracy naukowej i organizacyjnej zawierają się w ekonomii i przedsiębiorczości.
Biznesowo założyciel i wiceprezes Allegen Sp. z o.o. przedsiębiorstwa działającego w obszarze biotechnologii, zajmującego się badaniami sportowców pod kątem relacji ich genotypu i osiągnięć sportowych. Doradca Zarządu ds. Badań i Rozwoju firmy AG Serwis sp. z o.o. zajmującej się produkcją i serwisowaniem ubrań roboczych.
Marek Wcisło
Dyrektor Zarządzający Kompass Poland, firmy zajmującej się od 30 lat wsparciem eksporterów w ekspansji zagranicznej. W ostatnich latach przeprowadził kilkadziesiąt projektów dla klientów obejmujących organizacje spotkań B2B, targów zagranicznych, misji gospodarczych, w tym z jednostkami rządowymi. Wdrażał narzędzia typu „Sales intelligence” oparte na łączonych źródłach informacji i generowaniu automatycznych rekomendacji działań, , leadów sprzedażowych i zakupów. Doświadczenie z T-Mobile, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Marketingu Usług, pozwala mu rozumieć potrzeby dużego i małego klienta oraz specyfikę pracy z korporacjami.
Tomasz Chomicki,
senior business development manager
dyrektor ds. rozwoju biznesuw Samsung Electronics Polska sp. z o.o.
Absolwent Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i JędrzejaŚniadeckich w Bydgoszczy,The George Washington University – School of Business orazspecjalistycznychkursów w London Business School. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Lucent Technologies Poland jako inżynier, a później koordynator projektów. W latach 2002 – 2008 pracownik firmy Telekomunikacja Polska S.A. – Orange. Współtworzył w niej Departament Realizacji Projektów Sprzedażowych, w którym pełnił funkcję dyrektora ds. projektów. Przez kolejne sześć lat rozwijał karierę zawodową w IBM Polska,pełniąc funkcje kierownicze i sprzedażowe. Obecnie od przeszło czterech lat pracuje w Samsung Electronics Polska. W korporacji jest odpowiedzialny za rozwój biznesu oraz tworzenie nowych strategicznych partnerstw biznesowych, w tym za kreowanie innowacyjnych projektów z administracją publiczną.
Tomasz Chomicki jest również: koordynatoremprogramu Samsung Electronics Polska – Szkoła Główna Handlowa; członkiemrady Związku Cyfrowa Polska – organizacji branży RTV i IT; przewodniczącym Komitetu Administracji Cyfrowej w Polskiej Izbie Informatyki
i Telekomunikacji; członkiemzarządu Sekcji Elektronicznych Nośników Audiowizualnych w Krajowej Izbie Gospodarcza Informatyki i Telekomunikacji; członek Rady ds. Kompetencji Sektora IT przy Polskim Towarzystwie Informatyki.
Prywatnie żonaty, tata dwóch chłopców. Ratownik medyczny oraz pasjonat fizjoterapii.
Konsultant merytoryczny portalu symulatory.net.pl.Entuzjasta, od lat 90 związany z branżą telekomunikacyjną, informatyczną oraz elektroniczną.
Bartosz Dominiak
Założyciel Smart City Blog, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy
Adam Jędrzejewski
Opisuje siebie jako osobę, która zmienia miejską mobilność za sprawą: rozwoju współdzielonej mobilności, upowszechniania MaaS (mobilności jako usługi), odważnych polityk parkingowych oraz efektywnych Partnerstw Publiczno-Prywatnych. Adam posiada ponad 15 lat doświadczenia zawodowego i prowadzi wiele inicjatyw z obszaru nowoczesnej i współdzielonej mobilności, m.in. Stowarzyszenie Mobilne Miasto oraz Huby Mobilności.
Kinga Odziemek – Creative Owner w BrainyBees.
Od siedmiu lat działa w marketingu, od dwóch prowadzi krakowski zespół kreatywny, który obsługuje projekty marketingowe dla firm z obszarów SaaS, IT i B2B na całym świecie (w gronie klientów firmy ze Słowacji, Niemiec, Panamy, Szwajcarii, USA czy UK).
Wprowadziła do Polski SaaStock – światowej renomy wydarzenie dla branży SaaS. W przeszłości pracowała w agencjach marketingowych w Polsce i UK, regularnie szkoli i publikuje w magazynach branżowych.
Anna Kieszkowska-Grudny
Właścicielka Mind of Hope, Inicjatorka AkademiI Przywództwa Kobiet LiderShe w Akademii Leona Koźmińskiego
Aneta Wątor
PRAKTYK KAIZEN, TRENER I MÓWCA MOTYWACYJNY
Stworzyła ogólnopolski projekt „Kobieta w biznesie”. Ma 11 letnie doświadczenie w sprzedaży nieruchomości, 8 letnie doświadczenie w prowadzeniu firmy, oraz 6 letnie doświadczenie w prowadzeniu inspirujących wystąpień dla dużych grup (od kilkudziesięciu do ponad 300 osób), na których potrafi w krótkim czasie w interesujący i angażujący sposób przekazać motywujące treści i zarazić pozytywną dawką energii.
Andrzej Kubisiak
Zastępca Dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego, wcześniej kierownik zespołu komunikacji i ekspert rynku pracy w PIE. Swoje kilkunastoletnie doświadczenie zdobywał głównie w sektorze bankowym, komunikacyjnym oraz doradztwa personalnego. Od 2018 roku był odpowiedzialny za obszar rynku pracy w Polskim Instytucie Ekonomicznym. Wcześniej był członkiem Rady Rynku Pracy działającej przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zanim dołączył do zespołu PIE, był od 2015 roku związany z Grupą Work Service, gdzie jako Dyrektor Zespołu Analiz i Komunikacji odpowiadał m.in. za opracowywanie cyklicznych raportów rynkowych prezentujących procesy migracyjne i kluczowe trendy na rynku pracy. Jest absolwentem Instytutu Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim.
Marek Cierpiał-Wolan
Dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie Dyrekcja Bankier.pl
Łukasz Walaszek
Influencer
Magdalena Urbaniak
Właściciel MaxTractor.agency
Olaf Krynicki
Dyrektor Komunikacji oraz Rzecznik Prasowy Samsung Polska
Marcin Gruszka
Do 2019 r. Dyrektor PR w Play
Krzysztof Wroński
Trener Google Ads, CEO Marafiki
Mariusz Pełechaty
CEO KODA Bots. Strateg, conversational AI. Wykładowca akademicki, współautor książki „E-marketing w akcji” (2008). Prelegent na wielu konferencjach poświęconych social media i marketingowi bezpośredniemu, automatyzacji komunikacji (m.in Forum IAB, Social Media Convent, Social Media Day, Mobile Trends Conference). Przez blisko 10 lat związany z agencją LemonSky J. Walter Thompson znaną wcześniej m.in. jako Adv.pl i LemonSky. Był twórcą i szefem zespołu odpowiedzialnego za budowanie strategii obecności marek w kanałach społecznościowych, community management i współpracę z digitalinfluencerami m.in. dla Orange (Serce i Rozum), Tesco (Eksperci Tesco), Tymbark, Tiger Energy Drink, BZ WBK, Ballantines, Absolut Vodka i wielu innych. Współautor kampanii reklamowych wielokrotnie nagradzanych najważniejszymi nagrodami, m.in. Effie, Kreatura czy KTR. Od 2016 r. konsultant przy międzynarodowych projektach z branży fintech.
Piotr Krauschar
Prezes Zarządu F11 Agency – Interaktywnej Agencji Roku 2019
Agnieszka Pawlak
Prezes Zarządu Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o.
Michał Czechowski, Prezes zarządu SwipBox Polska, Doświadczony manager z tytułem Executive MBA i blisko 15-letnim doświadczeniem w logistyce, automatyzacji procesów sprzedaży, obsługi płatności i nowych technologiach.
Stworzył i zarządzał wieloma strategicznymi projektami w sektorze logistyki, handlu oraz bankowości między innymi w obszarach: dystrybucji i logistyki produktów, procesu zamawiania produktów, rozwiązań płatniczych i obsługi gotówki (mobilne wpłatomaty), optymalizacji ostatniej mili kurierskiej, rozwiązań click&collect, optymalizacji działań promocyjnych w handlu tradycyjnym, samoobsługi w logistyce i handlu,
a także biometrii.
Prezes polskiego oddziału duńskiej spółki SwipBox, oferującej automaty na przesyłki, optymalizujące ostatnią milę kurierską. Współzałożyciel firmy NoaTech. Do 2013 r., członek zarządu w KŁOS Nowoczesne Technologie Bankowe. Udziałowiec wielu projektów technologicznych, w tym rozwiązań samoobsługowych, które jako pierwsze pojawiły się na polskim rynku.
Absolwent Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego (2010). Magister nauk ścisłych w zakresie technologii informatycznych
– w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Informatyki (2008). Prelegent na wielu najważniejszych wydarzeniach i konferencjach w całym kraju. Ambasador G2A Arena.
Obszary ekspertyzy:
Rozwój ostatniej mili w usługach kurierskich, nowe technologie i fintech, optymalizacja sprzedaży, procesy płatności i dostaw, wprowadzanie nowych strategicznych kanałów dystrybucji w sprzedaży, dostarczanie projektów sprzętowych w modelu usługowym, w tym w modelu revshare
Jacek Kubrak
Prezes Zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji Sp. z o.o.Twórca innowacyjnych projektów inwestycyjnych oraz rozwiązań technologicznych. Współpracował z firmami inwestycyjnymi Private Equity oraz Venture Capital tworząc struktury finansowe transakcji przejęć oraz realizując interdyscyplinarne projekty doradczo-menedżerskie koncentrujące się na zwiększaniu wartości rynkowej przedsiębiorstw w oparciu o zmiany podejścia do innowacji oraz wdrożenia nowych technologii.
Wspólnie z partnerami zbudował pierwszą polską prywatną firmę w branży kosmicznej Creotech Instruments S.A. Pozyskał dla niej inwestora strategicznego, jakim jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., przeprowadzając tym samym pierwszą inwestycję bezpośrednią Skarbu Państwa w podmiot prywatny po 1947 roku. Kluczowe przedsięwzięcia gospodarcze, jakie dotychczas zrealizował (nie licząc Creotech Instruments) to: Scan Computer Data Sp. z o.o., System 3000 S.A., SterProjekt S.A. oraz Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Contango S.A.
Ukończył Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie, Wydział Maszyn Górniczych i Hutniczych o specjalności Wibroakustyka Maszyn i Urządzeńoraz podyplomowe studia ekonomiczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jest absolwentem programów menedżerskich IESE Business School, Harvard Business School oraz INSEAD Business School.
Maciej Kawecki
Dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie, Prezes Instytutu Lema, Ekspert w Dzień Dobry TVN
Witold Chomiczewski – radca prawny i wspólnik wLubasz i Wspólnicy–Kancelarii Radców Prawnych sp.k. Lider specjalizacji e-Commerce. Pełnomocnik Izby Gospodarki Elektronicznej ds. legislacji.
Specjalizuje się w prawie IT, danych osobowych i nowych technologii. Ma bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-Commerce. Doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym, w tym SEM i performance marketingiem.
Reprezentuje branżę e-commerce w procesach legislacyjnych w Sejmie, Senacie i ministerstwach.
Współautor komentarzy do: ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym, ustawy o ochronie baz danych, ustawy o prawach konsumenta, rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO) oraz ustawy o ochronie danych osobowych.
Brał udział w projekcie realizowanym na zlecenie Komisji Europejskiej, Study on Liability of Internet Intermediaries, który dotyczył dyrektywy o handlu elektronicznym.
Krzysztof Szubert
Menedżer z ponad 25-letnim doświadczeniem. Polski przedsiębiorca, inwestor i doradca strategiczny. Doświadczony zarówno jako CEO prywatnych przedsiębiorstw, jak i Sekretarz Stanu oraz Pełnomocnik Rządu w administracji centralnej.
W latach 1998-2016 pełnił funkcję Prezesa Zarządu CONNECT DISTRIBUTION sp. z o. o., firmy specjalizującej się w dystrybucji w regionie CEE specjalistycznych rozwiązań ICT. Od 2012 Minister Cyfryzacji Gospodarczego Gabinetu Cieni Business Centre Club. W 2015 od redakcji Burda-Media / CRN otrzymał prestiżowy tytuł „Człowiek Roku Branży ICT”. W listopadzie 2017 znalazł się w gronie 100 najbardziej wpływowych osób obszaru innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej (lista New Europe 100). W latach 2017-18 Sekretarz Stanu resortu cyfryzacji odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe. W latach 2017-2019 członek grupy doradców MAG Sekretarza Generalnego ONZ. Senior Advisor brukselskiej FIPRA International. W grudniu 2019 otrzymał tytuł Honorowego Ambasadora Polskiej Gospodarki. Od 2017 VisitingFellow Uniwersytetu Oxfordzkiego. Członek Rady NCBiR. Kawaler Orderu Odrodzenia Polski.
Robert Kośla
Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa Ministerstwo Cyfryzacji
Jakub Pawelski, CEO LiveKid, Forbes 25 under 25
21 letni założyciel & CEO LiveKid — systemu, który ułatwia zarządzanie żłobkami i przedszkolami. Swoją karierę zaczynał pracując jako programista aplikacji mobilnych w krakowskim software house’ie, a zaraz po maturze wyjechał za granicę, gdzie kontynuował rozwój swojej kariery jako Senior Software Engineer dla DanskeBanku. Równolegle za środki pozyskane z działalności zawodowej, tworzył po godzinach projekt LiveKid. Obecnie spółka zatrudnia ponad 20 osób, a rozwiązanie dociera do ponad 700 żłobków i przedszkoli na terenie Polski, co czyni ich liderem tej branży w Polsce. W roku 2018 Jakub znalazł się na liście 25 Under 25 Forbes w dziedzinie nowych technologii.
Paweł Skoczowski
COO Data Pro System, Manager w Start In Podkarpackie
Jacek Kasz
Dyrektor CTT PK Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska
Bartłomiej Świstak Piotrowski – konsultant strategii w biznesie. Pomogłem 500 właścicielom firm.
#strategia #biznes #plan
Twórca EAR – Eksperymentalnej Agencji Reklamowej, FO – zespół game dev Flying Octopus, TEAM Kraków (klubu rozwojowo – networkingowego), Startupunity (projektu dla liderów społeczności startupowych), startupuj.pl (marki szkoleniowej) oraz Startupmind (spotkań kreatywnych dla startupów). Jeden z inicjatorów, założycieli i były lider KMS – Kraków Miastem Startupów. Mocno zaangażowany w Turkusowe Śniadania w Krakowie oraz Linkedin Local Kraków, Free Hugs Kraków i Centrum Obywatelskie (inkubator NGO). Lokalny lider i organizator protestów przeciwko ACTA w 2012 oraz uczestnik protestów ACTA2 w 2018/2019. Prowadził szkolenia/konsultacje z budowania społeczności i sieciowania dla: Fundacja My Pacjenci, Muzeum Śląska Opolskie – projekt EDUKO w ramach Bardzo Młodej Kultury, Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Stowarzyszenia Profesjonalistów Informacji i kilkunastu innych organizacji oraz był animatorem ds. sieciowania organizacji pozarządowych w projekcie MORSO – Marszałkowski Ośrodek Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Mentor w projektach KMS i Województwa Małopolskiego. Od lat wspiera integrację lokalnych środowisk przedsiębiorców, startupowców oraz NGO i ruchów nieformalnych.
Jego referencje i potwierdzenia umiejętności można sprawdzić tutaj: www.linkedin.com/in/swistak-krakow/
Karolina Borkowska-Bylicka, Wiceprezes Zarządu Public Dialog Sp. z o.o.
Wiceprezes Zarządu Związku Firm Public Relations na kadencję 2016-2018 i 2018-2020. Lider i współtwórca działu Public Relations w Białej Księdze Komunikacji Marketingowej. W 2019 roku dołączyła do programu StartUp PFR – Sieć Mentorów PFR. Członek Sektorowej Rady ds. kompetencji sektora komunikacji marketingowej. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego na specjalizacji Marketing Polityczny i Public Relations.
Bogate doświadczenie w budowaniu relacji z mediami
i rozumieniu ich potrzeb, zawdzięcza pracy w TVP przy programie informacyjnym „Panorama” oraz w porannym programie „Pytanie na śniadanie”. Prowadzi także szkolenia w zakresie wystąpień publicznych oraz wykłady na uczelniach wyższych: Collegium Civitas, Uniwersytecie Warszawskim z zakresu public relations i komunikacji wewnętrznej oraz w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie z zakresu etyki w PR.
Swoje doświadczenie zdobywała pracując w kilku warszawskich agencjach PR oraz GG Network S.A. – największej polskiej spółce oferującej nowoczesne rozwiązania komunikacyjne, telekomunikacyjne, projekty medialne oraz społecznościowe. Opracowała i wdrożyła ogólnopolską kampanię Policja
z Gadu – Gadu „Stop przemocy w szkołach”.
Małgorzata Rybak-Dowżyk
Członek Zarządu, Dyrektor ds. Polityki Personalnej T-Mobile Polska S.A.
Ela Zadęcka-Cieślik
Koordynator Projektów Biuro Inicjatyw Społecznych & Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU
KRZYSZTOF TOKARZ – Urodzony w 1962 r. Absolwent AGH w Krakowie, założyciel w 1990 r. firmy SPECJAŁ obecnie jednej z największych firm dystrybucyjnych w Polsce, największy pracodawca na Podkarpaciu. Prezes Sieci franczyzowej PSH NASZ SKLEP S.A. oraz LIVIO SA zrzeszającej obecnie ponad 5 700 sklepów. Firma Specjał reprezentuję w 100% polski kapitał. W skład Grupy Kapitałowej Specjał wchodzą obecnie również trzy agencje ochrony, dwie hurtownie zaopatrzenia lecznictwa w Rzeszowie i Katowicach, z siecią sklepów medycznych oraz spółka działająca w branży finansowej. Założyciel PSH „UNIA” oraz „HANDLU POLSKIEGO”, przewodniczący podkarpackiego oddziału POPON. Laureat Srebrnego i Złotego Krzyża Zasługi przyznanego przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz „Złotego Orzecha” nagrody przyznawanej dla najwybitniejszych postaci w branży handlowej. Prywatnie fan sportów ekstremalnych, lubi pływanie, nurkowanie, żeglarstwo, narciarstwo oraz jazdę motocyklem.
Jacek Kubiak
Absolwent Filologii Angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Posiada 10 lat doświadczenia jako nauczyciel języka angielskiego zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi, co pozwoliło mu zdobyć ogromne doświadczenie w tłumaczeniu skomplikowanych rzeczy za pomocą jasnego i prostego dla odbiorcy języka.
O Bitcoinie i kryptowalutach po raz pierwszy usłyszał w 2016 roku i od tamtej pory z zainteresowaniem śledzi rozwój tej technologii, najpierw hobbystycznie a od dłuższego czasu na pełen etat, jako redaktor magazynu i bloga “I Love Crypto” i wykładowca Collegium Da Vinci w Poznaniu. Brał udział w wielu wydarzeniach i konferencjach branżowych. Prowadzący w programie “Kwadrans z Krypto” dostępnym YouTube, w którym porusza najważniejsze zagadnienia związane z kryptowalutami w sposób zrozumiały dla przeciętnego widza i w zwięzłej formie. W świecie kryptowalut najbardziej zainteresowany możliwościami oferowanymi przez otwarte blockchainy, teorią gier umożliwiającą istnienie otwartych blockchainów oraz wpływem tej nowej technologii na globalne kwestie społeczno-ekonomiczne.
Marcin Wroński
Na stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa został powołany w dniu 2 grudnia 2019 r. przez Jana Krzysztofa Ardanowskiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Posiada duże doświadczenie w zarządzaniu firmami prywatnymi i jednostkami administracji publicznej. Był między innymi Zastępcą Prezesa Agencji Rynku Rolnego w Warszawie i Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy. Autor wielu publikacji, ekspertyz i analiz z zakresu polityki rolnej. Członek między innymi Kujawsko-Pomorskiego Zespołu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego i Zespołu Doradczego ds. Wsi i Rolnictwa w KPUW.
Samorządowiec, aktywnie uprawiający sport.
Michał Polański
Michał Polański pełni funkcję Dyrektora Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości.
W ramach Agencji odpowiada za działania agencji związane z promocją przedsiębiorczości szkoleniem i umiędzynarodowieniem MŚP, w tym m.in. za. projekty Centrum Rozwoju MŚP, Akademia PARP, Enterprise Europe Network, Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców, Branżowe Programy Promocji branży IT/ICT oraz sprzętu medycznego a także za działania bilateralne w ramach Programu ,,Rozwój przedsiębiorczości i innowacji” realizowanego w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.
Nadzorowany przez dyr. Polańskiego Departament Wsparcia Przedsiębiorczości PARP pełni również rolę biura współpracy zagranicznej Agencji. W ramach departamentu organizowane są stoiska narodowe na największych wydarzeniach targowe na świecie, spotkania kooperacyjne dla polskich przedsiębiorców a także szkolenia informacyjne poświęcone internacjonalizacji MŚP i rozwojowi eksportu.
Michał Polański reprezentuje Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w pracach Europejskiej Sieci Innowacyjnych Agencji (TAFTIE)
Michał Polański posiada wieloletnie doświadczenie w aplikowaniu i zarządzaniu projektami międzynarodowymi. Uczestniczył w realizacji projektów finansowanych ze środków Budżetu Państwa oraz środków europejskich, w tym w ramach programów: Innowacyjna Gospodarka 2007–2013, Kapitał Ludzki, Inteligentny Rozwój, Program Ramowy na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP) (2007–2013), Program Ramowy na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw oraz małych
i średnich przedsiębiorstw na lata 2014-2020 (COSME), programu Horyzont 2020 oraz „Polska Pomoc”.
Od roku 2005 jest pracownikiem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, początkowo jako kierownik sekcji w Departamencie Promocji Przedsiębiorczości, następnie jako zastępca dyrektora tego departamentu, odpowiedzialny za nadzór nad przygotowaniem i realizacją międzynarodowych projektów, w tym projektów kooperacyjnych realizowanych przez PARP oraz zarządzanie kontaktami międzynarodowymi Agencji.
Michał Polański jest absolwentem Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada stopień naukowy Doktora Nauk Prawnych. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.
W latach 2001-2005 był zatrudniony w Fundacji Fundusz Współpracy jako konsultant prawny a następnie zastępca kierownika Programu Centrum Euro Info. Posiada praktykę prawniczą w międzynarodowych kancelariach prawnych w Warszawie.
Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim, studiował na Uniwersytecie w Orleanie (Francja).
Rafał Kerger
Redaktor naczelny portalu gospodarczego wnp.pl
Małgorzata Jarosińska-Jedynak
Minister Funduszy i Polityki Regionalnej
Jarosław Twaróg
Wiceprezes Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji
Adam Łącki
Prezes Zarządu Krajowy Rejestr Długów
Andrzej Malinowski – Prezydent Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, doktor nauk ekonomicznych. Od 2001 r. Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, najstarszej i największej organizacji pracodawców w Polsce, która skupia ponad 19 000 przedsiębiorstw, zatrudniających przeszło 5 milionów pracowników. Poseł na Sejm II kadencji. W 1996 r. tworzył od podstaw nowe Ministerstwo Gospodarki, a następnie został w nim sekretarzem stanu. Pełni funkcję przewodniczącego Rady Dialogu Społecznego.
Przedstawiciel polskich pracodawców w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym oraz grupie B20. Jest również reprezentantem Pracodawców RP w Międzynarodowej Organizacji Pracodawców (IOE).
Światowej sławy podróżnik, ekspert od motywacji i przywództwa, filozof, działacz społeczny. Uzyskał tytuł magistra filozofii na Uniwersytecie Warszawskim (2011) i ukończył Advanced Management Program IESE Barcelona (2008).
OSIĄGNIĘCIA:
Rekord Guinnessa za bycie pierwszą osobą, która dotarła zarówno na Biegun Północny, jak i Południowy, bez zewnętrznego wsparcia.
Twórca Metody Biegun – programu motywacyjnego opartego na jego polarnych wyprawach, w którym udowadnia, że marzenie można osiągnąć w 10-ciu prostych krokach.