Prelegenci

Grażyna Piotrowska-Oliwa

 

Prezes Zarządu Virgin Mobile Polska oraz Virgin Mobile CEE

W Virgin Mobile Polska od czerwca 2015 roku.

Ukończyła studia MBA we francuskim INSEAD, Krajową Szkołę Administracji Publicznej w Warszawie oraz Akademię Muzyczną w Katowicach. Menedżer z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym, przez większość tego okresu związana z sektorem telekomunikacyjnym. Przedsiębiorca i inwestor.

W trakcie swojej kariery zawodowej była m.in. Dyrektorem Wykonawczym ds. Strategii, Rozwoju i Oferty Hurtowej w Telekomunikacji Polskiej, Prezesem Zarządu PTK Centertel (operator sieci Orange), Członkiem Zarządu ds. Sprzedaży w PKN Orlen, Prezesem Zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Prowadziła niezależną działalność doradczą i inwestycyjną. Pełniła również funkcje członka rad nadzorczych takich spółek jak PZU, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych,  ABC Data, Orlen Deutschland oraz PGNiG Norway.

Grażyna Piotrowska-Oliwa jest również mentorką dla rozwijających się środowisk biznesowych. Stale angażuje się w inicjatywy edukacyjne i konkursy, w których wspierane są najbardziej obiecujące osoby lub idee. Takim projektem jest m.in. Mentors 4 Starters. To inicjatywa Forum Ekonomicznego w Davos, a zarazem część Global Shapers, będąca programem mentoringowym, skierowanym zarówno do osób, które myślą o rozwoju własnej firmy/start-upu, jak i o budowaniu kariery w strukturach korporacyjnych czy międzynarodowych organizacjach.

Kolejny tego typu program to Lean in STEM, który jest skierowany stricte do kobiet, realizujących swoją karierę w – powszechnie uważanych za „mało kobiece” – sektorach, tj. nauka czy technologie.

Grażyna Piotrowska-Oliwa jest także przewodniczącą jury w Virgin Mobile Academy – edukacyjnym programie Virgin Mobile Polska, wspierającym projekty biznesowe z takich dziedzin jak kultura i sztuka.

 

wróć